W czwartek zawyją syreny alarmowe

"Syrena alarmowa"

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. W czwartek, 1 sierpnia, o 17.00 w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami. O godz. 19.00 na Małym Rynku odbędzie się specjalna edycja Krakowskiej Lekcji Śpiewania.

1 sierpnia budynki urzędów i budynki użyteczności publicznej oraz miejskie place będą udekorowane flagami państwowymi. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca, aby flagi w tym dniu powiesić także na wszystkich budynkach prywatnych. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz kładka o. Bernatka będą podświetlone w barwach biało-czerwonych.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

O godzinie 19.00 rozpocznie się specjalna 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania (z ułamkowym liczebnikiem) przygotowana z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Na koncert „Kraków w hołdzie powstańcom Warszawy”, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Teatr Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.

Zachęcamy mieszkańców i turystów do aktywnego udziału w Krakowskiej Lekcji Śpiewania. Wydarzenie umożliwi wszystkim chętnym uczczenie pamięci powstańców warszawskich. Podczas wydarzenia będziemy śpiewać powstańcze pieśni: „Warszawskie dzieci”, „Marsz Mokotowa”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”.

Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Śpiewnik w wersji elektronicznej będzie można pobrać na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.

Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Mat. Prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności