Ukraińcy oddali do skupu złomu ponad tonę skradzionego łupu

Ukraińcy oddali do skupu złomu ponad tonę skradzionego łupu

21 czerwca 2019 roku policjanci w Wieliczce zostali powiadomieni przez kierownika robót o kradzieży drutu zbrojeniowego z terenu nieogrodzonej budowy domów jednorodzinnych w gminie Wieliczka. Na trop przestępców natrafiono dzięki nagraniu z kamer, które były w miejscu budowy. Były one co prawda poprzekręcane tak, że nie obejmowały miejsca kradzieży ale monitoring zarejestrował sylwetki pracowników ekipy budowlanej, którzy zachowywali się dość podejrzenie.

W toku dochodzenia zatrzymano dwóch pracowników tej firmy, narodowości ukraińskiej, w wieku 28 i 35 lat. Ustalono, że złodzieje oddali ponad tonę skradzionego łupu do jednego z punktów złomu na terenie Krakowa, za który otrzymali ponad 3000 zł.

Ponadto jeden ze złodziei podczas zdawania złomu, podrobił podpis swojego kolegi z firmy, którego w tym dniu nie było w pracy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Jeden z nich odpowie za kradzież, natomiast drugi za kradzież oraz podrobienie podpisu. Obydwaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku