Święto smaków z Galerią Kazimierz! Rusza Food Truck Festival

Święto smaków z Galerią Kazimierz! Rusza Food Truck Festival

Trzy dni pełne kulinarnych odkryć z całego świata przygotowała Galeria Kazimierz dla swoich klientów i turystów odwiedzających Kraków. W dniach 12-14 lipca na odnowionym placu odbędzie się bowiem kolejna edycja Food Truck Festival – ulubionego wydarzenia wszystkich miłośników dań serwowanych z mobilnych kuchni na czterech kółkach. Tym razem będzie można skosztować niezwykle różnorodnego menu od ponad 20 kucharzy!   

W tegoroczne wakacje nie trzeba podróżować po świecie, by spróbować najbardziej wyjątkowych potraw przygotowywanych przez kucharzy z różnych zakątków naszego globu. Galeria Kazimierz w ramach trwającego Kazimierz Summer Festival zaprasza wszystkich fanów kulinarnych odkryć do udziału w kolejnej edycji festiwalu food trucków. Wydarzenie stanowić będzie przekrój dań inspirowanych street foodem wielu krajów i kontynentów, począwszy od Europy, przez Amerykę Północną i Południową, po daleką Azję.

Aż na trzy dni dla gości Galerii Kazimierz do miasta przyjedzie ponad 20 popularnych i lubianych food trucków. Każdy będzie więc miał możliwość spróbować m.in.: meksykańskiego tacos i burrito, hiszpańskich churros, ryb przyrządzonych według chorwackich przepisów, włoskiej piadiny, japońskiego ramenu czy azjatyckich pierożków na parze. Pierwszy raz do Krakowa zawita też mobilna kuchnia serwująca japoński przysmak yakisoba, przyrządzony z podsmażonego makaronu z warzywami z dodatkiem polędwiczek i krewetek. Nie zabraknie oczywiście popularnej i lubianej przez wszystkich pizzy w różnych wydaniach oraz amerykańskich burgerów.

Weganie i wegetarianie także poczują się w pełni usatysfakcjonowani. Dla nich przygotowano warzywne sałatki, guesadille czy tortille z falafelami. Mali i duzi fani deserów będą mogli spróbować naturalnych lodów rzemieślniczych w unikalnych smakach. Z kolei na wielbicieli naszej rodzimej kuchni z różnych części kraju czekać będą świeżo przyrządzone kluski śląskie oraz proziaki – placki mączne serwowane z mnóstwem dodatków.

Niedzielną atrakcją Food Truck Festivalu będzie pokaz kulinarny na żywo w formie live cooking Maksymiliana Przybylskiego – profesjonalnego kucharza oraz autora popularnego bloga Max Gotuje z Natury. Kucharz na co dzień znany jest z własnych przepisów opartych na regionalnych i sezonowych produktach oraz wykorzystywania dzikich roślin jadalnych, które są doskonałym uzupełnieniem dań przygotowanych zgodnie z modnym stylem gotowania zero waste. Pokaz rozpocznie się godzinie 14.

Food Truck Festival to nie tylko okazja do skosztowania niecodziennych smaków, ale także doskonały moment na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu. Plac przed Galerią Kazimierz zmienił się bowiem w idealne miejsce wypoczynku pełne zieleni z wygodnymi siedziskami. Doskonale widać z nich, co dzieje się na pobliskim bajkowym placu zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami, piaskownicą, linarium i trampolinami.

Food Truck Festival przed Galerią Kazimierz trwać będzie w piątek i sobotę w godz. 11-21 oraz w niedzielę w godz. 11-20.