Przy użyciu atrapy broni, gazu pieprzowego i peruki usiłował dokonać rozboju

Przy użyciu atrapy broni, gazu pieprzowego i peruki usiłował dokonać rozboju

28 czerwca br. około godziny 17.00 do siedziby jednej z firm świadczących pożyczki na terenie Podgórza wkroczył z zamiarem dokonania mężczyzna ubrany w perukę oraz wyposażony w przedmiot przypominający wizualnie broń palną, a także miotacz gazu pieprzowego. Miał zamiar wymusić na pracownicy placówki wydanie pieniędzy.

Kobieta, w momencie wtargnięcia napastnika do pomieszczenia, prowadziła rozmowę telefoniczną i od razu poinformowała swoją współrozmówczynię o tym, że do lokalu wchodzi osoba dokonująca napadu. Współrozmówczyni natomiast zaalarmowała o zdarzeniu Policję. Tymczasem napastnik widząc zdecydowaną reakcję pracownicy  wybiegł z lokalu w nieznanym kierunku.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Krakowie wykorzystując rozpoznanie środowiskowe bardzo szybko ustalili personalia mężczyzny i w ciągu 3 godzin od zdarzenia zatrzymali 28-latka w jego miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze  zabezpieczyli przedmioty, przy użyciu których chciał dokonać przestępstwa.   Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania (usiłowanie karane jest tak samo jak dokonanie) rozboju – za co grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Na czas postępowania karnego prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku