Przed nami remont nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Bora – Komorowskiego – Wiślicka – Andersa

Przed nami remont nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Bora – Komorowskiego – Wiślicka – Andersa

W dniach 5-8.07 prowadzone będą prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Stella- Sawickiego/ Bora Komorowskiego/ Wiślicka. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 22 w piątek a zakończenie w poniedziałek w godzinach porannych.

Trasy linii 129, 142, 123, 159, 178, 478, 611, 138 i 511  będą kursowały po trasach objazdowych:

  • ETAP I i II– całkowite zamknięty wlot ul. Stella Sawickiego oraz wyłączony skręt w lewo w ul. Wiślicką oraz skręt w lewo od ul. Okulickiego w Stella Sawickiego. Wlot ul. Wiślickiej  – będzie możliwy wjazd

w ul. Wiślicką w prawo od al. Gen. Andersa oraz wyjazd w prawo z ul. Wiślickiej w kier.  Bora Komorowskiego . W załączeniu sytuacje z organizacją ruchu na  skrzyżowaniu.

W etapie II przystanek „Wiślicka” na kier. Andersa zostanie przesunięty w kierunku stacji paliw (prosimy o felgę ).

Przystanek „Os. Dywizjonu 303” na ul. Stella Sawickiego będzie nieczynny – należy na nim zawiesić wcześniej  stosowną informację.

W tym czasie linie będą kursowały :

– linia 123 kursuje w kierunku Małego Płaszowa od ul. Wiślickiej przez ul. Czaplickiego , Okulickiego i Andersa . Przystanek „Wiślicka” kierunek Mały Płaszów nie funkcjonuje.

  Powrót: bez zmian przez Andersa i Wiślicką.

– linie 159 i 611 kursują w kierunku os. Piastów przez Okulickiego i Czaplickiego do ul. Wiślickiej i dalej po swoich trasach. Przystanek „Wiślicka” kierunek os. Piastów przeniesiony z ul. Wiślickiej na ul. Bora Komorowskiego jak linia 138 .

Powrót:  bez zmian przez Wiślicką i Bora Komorowskiego oraz Dobrego Pasterza (611).

– linie 178 i 478 – kursują w obu kierunkach po trasie objazdowej – Mistrzejowice – Wiślicka następnie Czaplickiego, Okulickiego, Andersa, M. Dąbrowskiej, Medweckiego , Stella Sawickiego , Nowohucka i dalej po swoich trasach. Przystanek „Wiślicka” na kierunek Nowohucka nie funkcjonuje.

Powrót : od Nowohuckiej przez Medweckiego, M. Dąbrowskiej, Andersa, Wiślicka i dalej po swojej trasie do Mistrzejowic. 

Linie zatrzymują się na wszystkich istniejących  przystankach na trasie objazdowej.

– Linia 129 – kursuje w obu kierunkach przez Andersa i M.Dąbrowskiej do Dworca w Czyżynach.     Nieczynne przystanki „Os. Dywizjonu 303”, „Stella Sawickiego” i „Medweckiego”  .

– Linia 142 – kursuje w obu kierunkach  Os. Na Soku – Czyżyny Dworzec  i wraca przez M. Dąbrowskiej do ul. Andersa i dalej przez Dobrego Pasterza do Cmentarza Batowice

               – Linie 138 i 511 – kursują po swoich trasach z zachowaniem szczególnej ostrożności przy przejeździe przez skrzyżowanie.

               – linie 125, 152/352, 172, 192, 501, 502 kursują po swoich trasach z zachowaniem szczególnej ostrożności przy przejeździe przez skrzyżowanie.

  • w sobotę 6/7 lipca  i w niedzielę 7 lipca – frezowanie i układanie warstw podbudowy  na skrzyżowaniu ul. Okulickiego/Andresa (skręt w ul. Okulickiego  i w kierunku Andersa – będzie utrzymany przejazd na tych relacjach po jednym pasie) – w/w linie kursują po trasach jw.
  • Z niedzieli na poniedziałek 7/8 lipca w nocy będzie układana warstwa ścieralna na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego/ Wiślicka/Stella Sawickiego  – zachować szczególną ostrożność przy przejeździe przez skrzyżowanie a z poniedziałku na wtorek 8/9 lipca w nocy będzie układana warstwa ścieralna na skrzyżowaniu Andersa/Okulickiego.

Info UMK