Przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II

Przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II

Torowisko tramwajowe wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. T. Ptaszyckiego jest mocno wyeksploatowane (obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości 10 km/h). Doraźne prace serwisowe pozwalają utrzymać ruch tramwajowy, ale konieczna jest jego przebudowa. Miasto zabezpieczyło środki na opracowanie projektu, został ogłoszony przetarg. Oferty można składać do 23 sierpnia br. (piątek) – informuje ZDMK.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w ciągu al. Jana Pawła II od pl. Centralnego do ul. Ptaszyckiego i ul. T. Ptaszyckiego do ul. Bardosa (ok. 2 km). Dodatkowo wyremontowana zostanie pętla tramwajowa Kopiec Wandy. Pojawi się nowa sieć trakcyjna oraz odwodnienie.

Na opracowanie dokumentacji projektowej projektant będzie miał 10 miesięcy. Gdy projekt będzie gotowy będzie można przygotowywać się do kolejnego etapu – ogłoszenia przetargu na wykonawcę prac. Przebudowa tego torowiska ma kluczowe znaczenie ponieważ w trakcie prac na al. Solidarności (pomiędzy placem Centralnym a Bulwarową) stanie się ono trasą objazdową dla tramwajów.

Na ostateczny wybór projektanta wpływ będą miały zaproponowana cena (60%) oraz okres gwarancji (40%).

Info ZDMK