Pod Krakowem konopie indyjskie były ukryte w … koronach drzew

Pod Krakowem konopie indyjskie były ukryte w … koronach drzew

Ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli  policjanci w Wolbromiu. Stróże prawa zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich odpowie również za nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz odpłatne udzielanie narkotyków.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Funkcjonariusze ustalili, że w Wolbromiu 28-letni mężczyzna posiada znaczne ilości narkotyków. 17 lipca, policjanci przystąpili do weryfikacji tych ustaleń i posiadanych informacji.  Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, jak również  innych miejsc, które użytkował 28-latek,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki m.in. marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy.  Policjanci ustalili również, że mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Nielegalna plantacja ukryta była w lesie w koronach drzew w pobliskiej miejscowości. W tej sprawie zatrzymano również drugą osobę, która także posiadała narkotyki, działając wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Był nim 29-letni wolbromianin. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kupował narkotyki od 28-latka. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskich.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 29-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, udzielania, a także uprawy konopi indyjskich. 18 lipca br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a także zabezpieczenie majątkowe. Z kolei drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie grozi do 10 lat więzienia.

Fot. Policja