Odpalił w kierunku człowieka racę w Galerii Krakowskiej. Został zatrzymany

Odpalił w kierunku człowieka racę w Galerii Krakowskiej. Został zatrzymany

Policjanci zatrzymali wczoraj na terenie Łeby (woj. pomorskie) 22-latka, który 27 marca br. na terenie jednej z galerii  handlowych w Krakowie wystrzelił racę w kierunku 19-letniego męzczyzny. Zatrzymany 22-latek poszukiwany był także do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za udział w bójce.

Do zdarzenia doszło 27 marca br. w krakowskiej galerii handlowej. 22-latek przypadkowo spotkał tam swojego 19-letniego znajomego (obaj byli są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców  jednego z krakowskich klubów sportowych), z którym od pewnego czasu pozostawał w konflikcie. Widok przeciwnika wzbudził w nim agresję, w wyniku czego w kierunku oponenta … odpalił rakietnicę. )O sprawie pisaliśmy pod tym linkiem:https://cowkrakowie.pl/2019/03/panika-w-galerii-krakowskiej/ )
Wybuch racy spowodował przerażenie wśród klientów i pracowników sklepów. Ludzie w popłochu kładli się na posadzkę, inni pospiesznie opuszczali galerię, natomiast pracownicy punktów handlowych opuszczali w witrynach żaluzje. Na numer alarmowy Policji dzwoniły przerażone osoby i informowały o zaistniałej sytuacji. 22-latek uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratownicze, kilkudziesięcioosobowy pluton alarmowy Policji i grupa dochodzeniowo-śledcza. Poszkodowanemu została udzielona pomoc  medyczna – na szczęście doznał niegroźnych dla życia i zdrowia obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli  dowody w przedmiotowej sprawie, m.in. monitoring oraz przesłuchali  świadków. Szybko ustalili przebieg zdarzenia oraz personalia sprawcy, który jednakże  ukrywał się przed organami ścigania.
Kryminalni ustalili, że 22-latek uciekł za granicę i pracował dorywczo się na terenie Niemiec. Kilka dni temu jednak wrócił do Polski i przebywał na terenie województwa pomorskiego, w Łebie. Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze  tego wydziału zatrzymali 22-latka w Łebie, a następnie przewieźli  go do Krakowa.

Dzisiaj prokurator  przedstawił 22-latkowi zarzuty lekkiego uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Mimo, iż jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód objęła ściganiem z urzędu to publiczne rażące lekceważenie porządku prawnego.

Fot. Policja