Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem po raz pierwszy w Krakowie. Zabawa w stylu etno w Galerii Krakowskiej

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem po raz pierwszy w Krakowie. Zabawa w stylu etno w Galerii Krakowskiej

To będzie prawdziwa uczta dla fanów folkloru i tradycyjnych kultur. 8 lipca rusza 6. edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, podczas których polscy artyści i goście z najbardziej egzotycznych zakątków świata zaprezentują swoje zwyczaje i tradycje ludowe.  Festiwal potrwa 10 dni i obejmie kilka miast. Scena główna, na której odbędą się kluczowe koncerty stanie w Myślenicach. Miłośnicy sztuki i folklorystycznej zabawy bedą jednak mogli przyłączyć się do Folk Festiwalu również w Krakowie, w Galerii Krakowskiej już 11 lipca.  


Bogato zdobione ludowe stroje, oryginalne dźwięki i mocne głosy międzynarodowych śpiewaków – tegoroczna edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem zapowiada się wyjątkowo barwnie. Do Polski przybędą artyści z Botswany, Korei, Meksyku, Nepalu, Nowej Zelandii, Portoryko, Chińskiego Tajpej (Tajwan), Rumunii i Serbii. W ramach festiwalu ulicami Krakowa przejdzie etno korowód z udziałem zagranicznych zespołów pieśni i tańca. Ale to nie koniec atrakcji – imprezie towarzyszyć będą warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, warsztaty taneczne, koncerty muzyki etnicznej, pokazy kinowe, wystawy i spotkania autorskie.


11 lipca w godzinach 16:00-20:00 na scenie na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędzie się Folk Festiwal. Na miłośników sztuki i ludowych tradycji czekają m.in.: festiwalowy korowód zespołów muzycznych, koncerty, wystawa fotograficzna pt. „Twarze folkloru – METAMORFOZA” i etnowarsztaty.


Ideą Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem jest pokazywanie i wspieranie żywego obrazu małopolskiej kultury, traktując ją jako element integrujący przedstawicieli różnych regionów świata. Organizatorzy Festiwalu już od 6 lat kładą nacisk na łączenie tradycji z nowoczesnością i akcentowanie niematerialnego dziedzictwa kultury, spełniając w ten sposób podstawowe założenia konwencji UNESCO z 2003 roku.
Festiwal odbędzie się w dniach 8-17 lipca w 4 miejscowościach: Myślenicach, Tarnowcu, Pcimiu i Krakowie – przy Galerii Krakowskiej. Wydarzenie jest objęte  patronatem honorowym Prezydenta RP i zostało wpisane na międzynarodową listę International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts (CIOFF).

Materiały prasowe