Linie lotnicze AIR FRANCE uruchomią nowe połączenie do Krakowa

Linie lotnicze AIR FRANCE uruchomią nowe połączenie do Krakowa

Od sezonu Lato 2020  linie lotnicze AIR FRANCE uruchomią nowe połączenie do Krakowa. Będzie to już trzecie miasto w Polsce z którego pasażerowie zyskają dostęp do bogatej oferty lotów francuskiego przewoźnika.

Francuskie Linie Lotnicze AIR FRANCE właśnie ogłosiły, że uruchamiają nowe, regularne połączenie z Polską. Z początkiem przyszłorocznego sezonu letniego, czyli od 29.03.2020 roku samoloty AIR FRANCE będą latały codziennie na trasie Kraków-Paryż (CDG). Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają wygodne połączenie z Francją oraz dostęp do 195 destynacji w 92 krajach na całym świecie oferowanych przez  francuską linię lotniczą. Do tej pory AIR FRANCE oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Paryżu (lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a) z Warszawy, a od maja ubiegłego roku, również z Wrocławia. Loty na trasie Paryż-Kraków odbywały się jedynie podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce (latem 2016), teraz trasa do/z Krakowa wchodzi do rozkładu przewoźnika jako stałe połączenie. Łącznie ze stolicą Małopolski oferta AIR FRANCE z Polski do Francji będzie obejmować 41 lotów tygodniowo.

Kraków w siatce AIR FRANCE

Od 29 marca 2020, 7 dni w tygodniu, samolot  AIR FRANCE wystartuje z lotniska
im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano w godzinach: wylot z Krakowa – 12:15 i przylot do Paryża o 14:30.*

Nowy lot o numerach AF1878 i AF1879 będzie obsługiwany maszyną Airbus A320 ze 168 miejscami na pokładzie w dwóch klasach:  biznes (12 miejsc) i ekonomicznej (156 miejsc).

Podróżni z Krakowa korzystający z nowego rejsu AIR FRANCE, mogą jeszcze tego samego dnia przesiąść się w Paryżu na loty m.in. do: Nowego Jorku, Waszyngtonu i Montrealu, a także do Singapuru, Szanghaju, Pekinu, Tokio i Sao Paulo. Lecąc AIR FRANCE lub KLM z Krakowa (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) klienci korzystają też z dobrych godzinowo połączeń do Atlanty, Bostonu, Toronto, San Francisco i Los Angeles.**

Bilety na nowej trasie Kraków-Paryż w cenie 429 PLN (w obie strony, z podatkami,
z bagażem podręcznym) można rezerwować od 24 lipca br. na podróże realizowane po 29.03.2020 roku.

Materiały prasowe