Kraków wolny od nienawiści

Kraków wolny od nienawiści

Wieczór pod hasłem „Kraków wolny od nienawiści” organizuje w czwartek, 25 lipca krakowski magistrat w sali im. Juliusza Lea. Intencją inicjatorów spotkania jest zamanifestowanie solidarności z dyskryminowaną publicznie społecznością LGBT+.

Akcja ma pokazać, że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i być traktowany z szacunkiem. To ważne zwłaszcza w obliczu medialnej i politycznej nagonki oraz dyskryminujących wypowiedzi o „strefach wolnych od LGBT”, które pojawiają się w sferze publicznej w ostatnim czasie. Organizatorzy, podkreślają, że wsparcie dla osób LGBT+ wynika z podstawowych wartości europejskich: demokracji, równości i wolności.

– W ostatnim czasie mowa nienawiści stała się normą w przestrzeni publicznej. Trzeba dać temu odpór powiedzieć wyraźnie, że nie ma zgody na przemoc i dyskryminację. Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa, którzy są częścią wspólnoty LGBT mają się prawo czuć bezpiecznie. Chcemy dać sygnał, że nasze miasto jest strefą wolną od nienawiści – mówi Nina Gabryś, krakowska radna, która jest przewodniczącą Rady ds. równego traktowania powołanej przez prezydenta Jacka Majchrowskiego w maju tego roku.

Wieczór solidarności z osobami LGBT+ „Kraków wolny od nienawiści” odbędzie się w czwartek, 25 lipca o godz. 18.30 w sali im. Juliusza Lea Urzędu Miasta Krakowa. Podczas spotkania odbędzie się wystawa zdjęć z krakowskich Marszy Równości autorstwa Agnieszki Fiejki. Gabryś zachęca również do wysyłania własnych zdjęć z wydarzeń LGBT, pokazujących różnorodność krakowskiej społeczności, której częścią są osoby LGBT. Zdjęcia zostaną umieszczone w wydarzeniu na Facebooku.

Info UMK