Kotek w opałach i zapłakana dziewczynka. Strażnicy miejscy w akcji

Kotek w opałach i zapłakana dziewczynka. Strażnicy miejscy w akcji

28 czerwca z okna kamienicy przy ulicy Asnyka wypadł kot. Gdy wezwani na pomoc strażnicy pojawili się na miejscu, zwierzę leżało bez ruchu, a ślady krwi wokół niego mogły wskazywać, że doznał obrażeń. W pewnym momencie z kamienicy wybiegła zapłakana, dwunastoletnia dziewczynka. Przekazała funkcjonariuszom, że to jej zwierzak, którego od godziny szuka bezskutecznie po całym mieszkaniu.

Strażnicy wezwali na miejsce pracowników TOZ, ale w związku z tym, że kot potrzebował natychmiastowej pomocy, zdecydowali się zabrać go do najbliższego lekarza weterynarii. Do radiowozu zabrali też dziewczynkę wraz z jej ciotką, która w międzyczasie pojawiła się na miejscu.

W momencie ich przyjazdu do weterynarza, trwała wizyta. Gdy lekarz dowiedział się co się stało, przeprosił kobietę, która przyszła na rutynową kontrolę ze swoim psem i zajął się poturbowanym kotem.

Po upływie godziny z gabinetu wyszła uśmiechnięta dwunastolatka ze swoim pupilem. Okazało się, że kotek nie ma żadnych złamań, a podane leki przeciwbólowe zdecydowanie poprawiły jego kondycję. Na koniec lekarz zapewnił, że wkrótce wróci do formy.

Info SM/foto poglądowe

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku