Kobieta okradła mężczyznę śpiącego na przystanku komunikacji miejskiej. Mamy nagranie!

Kobieta okradła mężczyznę śpiącego na przystanku komunikacji miejskiej. Mamy nagranie!

23 czerwca około godz. 1:00 w nocy br. pracownik Straży Miejskiej Miasta Krakowa zaobserwowała na miejskim monitoringu,  jak do mężczyzny śpiącego na przystanku autobusowym przy Alei Trzech Wieszczów podchodzi kobieta i dwóch mężczyzn.  Jak się szybko okazało, ich uwaga nie wynikała z troski o leżącego na ławce, lecz z chęci rabunku. Gdy upewnili się, że ich ofiara nie reaguje na zaczepki, przystąpili do grabieży. Mężczyźni stanęli obok na „czatach”, a w tym czasie  kobieta przeszukała ubranie leżącego. Gdy obłowiła się w kieszonkowe zdobycze, dołączyła do swych kompanów i wspólnie odeszli z miejsca przestępstwa.

Pracownik obsługi monitoringu informację o całym zajściu przekazała dyżurnemu Policji. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce poszkodowany spał nie zadając sobie sprawy, że padł ofiarą przestępstwa. Stróże prawa, obudzili pokrzywdzonego, a po upewnieniu się, że nie wymaga on pomocy medycznej, poinformowali go, że padł ofiarą kradzieży.

Następnie, znając rysopis sprawców  zlokalizowali i zatrzymali złodziejskie trio oddalające się z miejsca zdarzenia. Ci na widok policjantów zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. Wszyscy zostali wylegitymowani, a następnie poddani kontroli osobistej w trakcie której ujawnione zostały skradzione przedmioty tj.  telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i gotówką należące do młodego mężczyzny z przystanku.

Cała trojka została zatrzymana, to:  39-letnia mieszkanka Olsztyna, 58-letni krakowianin i 37-latek pochodzący z Krynicy Zdrój. Wszyscy byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. 

W komisariacie IV usłyszeli zarzuty kradzieży i zostali przesłuchani. Kobieta wyjaśniła, że wracając z odbywającej się w tym dniu imprezy plenerowej wspólnie z dwoma kompanami zauważyli śpiącego mężczyznę i postanowili skorzystać z okazji kradnąc jego portfel oraz telefon, który później zamierzali sprzedać.  Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku