„DIEGO” Asifa Kapadii w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie

„DIEGO” Asifa Kapadii w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie

„DIEGO”  Asifa Kapadii w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard już 8 i 15 lipca w wybranych kinach sieci Multikino

Przedpremiera w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard! Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum, która porwała publiczność festiwalu filmowego w Cannes.

Polska premiera tytułu zaplanowana jest na 19 lipca, w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard „DIEGO” pokażemy przed tą datą dwa razy: już 8 i 15 lipca o godz. 19:30. Przed każdym z pokazów wyemitowany zostanie premierowy odcinek programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl.

„Diego” to historia młodego, niezwykle utalentowanego chłopaka, który zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Jak zauważa Fionnuala Halligan ze „Screen Daily”, „twórczy zamysł Kapadii wznosi się znacznie wyżej od próby przedstawienia kariery najlepszego piłkarza na świecie. Diego to przede wszystkim głęboka i wzruszająca opowieść o człowieku, który kryje się za mitem”. Philip De Semlyen z „Time Out” ocenia, że film jest „hipnotyzujący jak talent Diego i porywający jak jego życie”, a Anne Thompson z „IndieWire” obwołuje go „najlepszym filmem dokumentalnym roku”.