Zmiana rozkładu jazdy od 9 czerwca 2019 r

Koleje Małopolskie przypominają, że od 9 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów!

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., a także w związku z rozszerzeniem oferty na okres wakacyjny od 9 czerwca 2019 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

WAKACYJNE POŁĄCZENIA KRAKÓW – ZAKOPANE ORAZ MUSZYNA – POPRAD TATRY – OD 29 CZERWCA

W związku z przerwą w pracach modernizacyjnych na linii kolejowej do Zakopanego, od 29 czerwca wracają cieszące się dużą popularnością weekendowe przyspieszone połączenia w relacji Kraków Główny – Zakopane. Zapewnią one sprawny i komfortowy przejazd do stolicy polskich gór.

W tym samym dniu, po blisko 10-letniej przerwie rozpoczną kursowanie pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plaveč. W każdy wakacyjny weekend od 29 czerwca do 1 września Koleje Słowackie (ZSSK) we współpracy z Kolejami Małopolskimi będą uruchamiać dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z wybranymi pociągami w relacji Kraków – Muszyna – Krynica.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU:

KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE

W całym okresie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy (od 9 czerwca do 31 sierpnia) w dni robocze (za wyjątkiem 21 czerwca i 16 sierpnia) kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:50-14:20.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3:

  • Za 8 pociągów SKA3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże.
  • Pociąg 33415 relacji Kraków Główny (odj. 13:50) – Tarnów pojedzie drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę. Dla obsługi pominiętych stacji i przystanków na odcinku Kraków Główny – Podłęże zostanie dodatkowo wprowadzony autobus zastępczy.
  • Za odwołane pociągi SKA1 na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia funkcjonować będzie honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

SKIEROWANIE CZEŚCI KURSÓW SKA3 DROGĄ OKRĘŻNĄ ORAZ DO STACJI KRAKÓW OLSZA

Ze względu na kolejne fazy przebudowy stacji Kraków Główny oraz Kraków Płaszów i związaną z tym ograniczoną dostępnością krawędzi peronowych, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA3:

  • 6 kursów na odcinku Kraków Główny – Podłęże będzie kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z pominięciem stacji i przystanków na tym odcinku. Przejazd trasą okrężną nie wpłynie negatywnie na łączny czas trwania podróży i poprawi punktualność kursów, ze względu na ominięcie newralgicznego odcinka Kraków Płaszów – Podłęże.

Za 3 spośród wymienionych wyżej kursów zostanie dodatkowo wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg. Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

  • 2 kursy rozpoczną i skończą bieg na stacji Kraków Olsza. Dojazd do i ze stacji Kraków Główny możliwy będzie dzięki skomunikowaniu z innymi pociągami SKA1 i SKA3 na stacji Kraków Płaszów.

OGRANICZENIA W CZERWCU NA ODCINKU ŻEGIESTÓW – MUSZYNA – KRYNICA

Ze względu na dodatkowe zamknięcia torowe na potrzeby remontu przejazdów kolejowych pojawi się konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi do i z Krynicy:

  • W dniach 9-10, 17-19 i 24-28 czerwca 2019 r.– na odcinku Muszyna – Krynica Zdrój
  • W dniach 10-14 czerwca – na odcinku Żegiestów – Krynica Zdrój

Szczegóły w tabeli z rozkładem jazdy

PRZERWA W RUCHU POCIĄGÓW DO JASŁA

Ze względu na kontynuację modernizacji torowiska na odcinku Stróże – Gorlice Zagórzany co najmniej do końca czerwca wstrzymany jest ruch pociągów. W związku z tym kontynuowany będzie dotychczasowy układ kursów zastępczej komunikacji autobusowej na tej trasie:

  • za pociągi w relacji Kraków Główny – Jasło zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Stróże – Jasło,
  • dodatkowo celem zapewnienia skomunikowania dla podróżnych z Gorlic w kierunku Rzeszowa, w miejsce pociągu relacji Nowy Sącz – Jasło uruchomiony zostanie autobus zapewniający w niedziele dojazd do Jasła i możliwość przesiadki na pociąg do Rzeszowa.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładu jazdy w ulotce, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o. o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 9.06.2019 r.:

– SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 9.06.2019 – 31.08.2019)

– SKA2 Kraków Główny – Sędziszów (obowiązuje w okresie 9.06.2019 – 31.08.2019

– SKA3 Kraków Główny – Tarnów (obowiązuje w okresie 9.06.2019 – 31.08.2019

– Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz / Krynica-Zdrój / Jasło (obowiązuje w okresie 9.06.2019 – 31.08.2019

 Kraków Główny – Zakopane (obowiązuje w okresie 9.06.2019 – 31.08.2019)

– Muszyna – Poprad (obowiązuje w okresie 29.06.2019 – 1.09.2019)

Źródło Koleje Małopolskie

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności