Zdewastowali lokal i ukradli automat do wypłacania pieniędzy, a następnie grozili maczetą i rzucali do ochrony kamieniami

Do zdarzenia doszło 24 maja br. w gminie Skawina. W biały dzień, w godzinach południowych, czterech mężczyzn wtargnęło do lokalu z grami zręcznościowymi, gdzie młotkiem zastraszyli pracownika. Następnie rozbili  ekrany  trzech maszyn zręcznościowych, wyświetlacz w monitorze poglądowym do kamer monitoringu oraz szyby w drzwiach wewnętrznych zaplecza. Po zdewastowaniu lokalu sprawcy wyrwali i ukradli urządzenie wypłacające pieniądze z uzyskanych wygranych. Na miejscu szybko zjawiła się ochrona obiektu, zastając sprawców w trakcie przenoszenia skradzionej maszyny. Mężczyźni na widok ochroniarzy porzucili skradziony przedmiot i uciekli. Po chwili jednak namyślili się i wrócili po łup… Kiedy ochroniarze próbowali im to uniemożliwić zagrozili, że ich zabiją, wymachując przy tym maczetą i nożem oraz rzucając w nich butelkami i kamieniami. Jeden z kamieni trafił w zaparkowany na osiedlu parkingowym samochód, w którym została rozbita przednia szyba i wgnieciona karoseria. następnie napastnicy uciekli  do pobliskiego  bloku.

O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego Komisariatu Policji w Skawinie, który niezwłocznie na miejsce wysłał patrole. Policjanci przeszukiwali okolicę oraz udali się do bloku, w którym ukryli się sprawcy napadu. W wytypowanym mieszkaniu zastali czterech mężczyzn w wieku 21, 28, 33 i 28 lat, mieszkańców gminy Skawina. Podczas przeszukania lokalu mundurowi znaleźli broń palną, a przed blokiem w zaroślach ujawnili maczetę i nóż, którymi sprawcy grozili ochroniarzom. Odzyskano również ukradzioną maszynę , którą sprawcy porzucili na parkingu osiedlowym, nieopodal lokalu do którego wtargnęli.

Wszyscy czterej zostali zatrzymani. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu, mieli od blisko promila do przeszło 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Po czynnościach wszyscy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych.

Następnego dnia usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej, uszkodzenia mienia w lokalu oraz uszkodzenia pojazdu. Straty, jakie powstały w wyniku działania sprawców łącznie wyceniono na kwotę ponad 11 tys. zł.

25 maja br. sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności