Zatrzymany 65-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Zatrzymany 65-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udaremnili wprowadzenie do obrotu przeszło 206 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zatrzymany 65-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W piątek (14 czerwca br.) w Krakowie, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zaobserwowali trzech mężczyzn stojących przy samochodzie w okolicy jednego z bloków, gdzie jeden drugiemu przekazywał kartonowe pudła. Mając podejrzenie, że dochodzi do wymiany nielegalnego towaru, podjęli czynności służbowe wobec tych mężczyzn celem sprawdzenia zawartości kartonów. Byli to trzej mieszkańcy Krakowa w wieku 65, 68 i 52 lat. Intuicja stróżów prawa nie zawiodła, rzeczywiście we wspomnianych pudłach oraz w pojeździe przy którym stali znajdował się nielegalny towar w postaci papierosów bez polskiej akcyzy. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. W toku dalszych czynności policjanci przeszukali miejsca ich zamieszkania. U 65-latka zarówno w miejscu zamieszkania, jak i garażu mieszczącym się na jego posesji i w drugim nieopodal, do którego posiadał klucze, policjanci ujawnili kolejne partie nielegalnych wyrobów. Łącznie zabezpieczyli przeszło 206 tysięcy sztuk papierosów.

Na podstawie zgromadzonego materiału 65-latkowi przedstawiono zarzut nabycia, pomagania w zbyciu i ukryciu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości przeszło 206 tysięcy sztuk oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu (art. 65 § 1 i 3 kks i art. 54 § 2 kks), do czego się przyznał. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 3.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych naraziłoby skarb państwa na utratę blisko 200 tysięcy złotych.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku