Zabawa na najwyższym poziomie z Galerią Kazimierz

Zabawa na najwyższym poziomie z Galerią Kazimierz

Odnowiony plac przed Galerią Kazimierz szybko stał się rozrywkowym sercem Krakowa tłumnie odwiedzanym nie tylko przez mieszkańców miasta, ale także turystów. W ramach trwającego Kazimierz Summer Festival przygotowano w lipcu jeszcze więcej atrakcji łączących sztukę, kulinaria oraz lifestyle. Już teraz warto więc zaplanować sobie kulturalny wypoczynek z Galerią Kazimierz!

Po niesamowitym występie zespołu akrobatycznego The Dream Engine z Wielkiej Brytanii rozpoczynającym Kazimierz Summer Festival oraz Teatrze na Leżakach, Galeria Kazimierz nie zamierza zwalniać tempa. Jeszcze w czerwcu dla gości planujących spędzić wolny czas na placu przygotowano moc atrakcji.

29 czerwca o godz. 17 odbędzie się pierwszy muzyczny występ w ramach cyklu „Z-Grana Sobota”. Tego dnia wszyscy wielbiciele tanecznych dźwięków będą mogli bawić się przy utworach DJ-a Subkowskiego. Muzyk znany jest nie tylko krakowskiej publiczności, ale także zagranicznym bywalcom klubów. Subkowski specjalizuje się w tworzeniu muzyki w stylu house, future house i deep house. Dzień później (30 czerwca) o godz. 10 rozpocznie się pierwsza odsłona Śniadania na trawie. W związku z rozwijającym się trendem na wspólne, rodzinne biesiadowanie pod chmurką, na wszystkich smakoszy czekać będzie bogate śniadaniowe menu. A w nim m.in. zdrowe smoothie, koktajle czy aromatyczne kawy, które dodadzą każdemu pozytywnej energii na cały dzień. Tego dnia nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w ramach cyklicznych warsztatów kreatywnych Mały Kazimierz.

Kazimierz Summer Festival w lipcu zapowiada się równie ciekawie! Galeria Kazimierz jako partner  jednego z najważniejszych festiwali w Europie prezentujących muzykę etno, zaprasza dzieci i dorosłych na etniczne warsztaty muzyczne na placu zewnętrznym. Główną ideą artystyczną wydarzenia jest chęć skłonienia publiczności do tańca, poruszania się, wyrażania swoich emocji poprzez tradycyjne formy tanecznej ekspresji.

Z kolei w dniach 12-14 lipca zapraszamy na pierwszą kulinarną odsłonę Food Truck Festivalu. Przez trzy dni goście placu będą mieli okazję skosztować bogatego menu z wielu zakątków całego świata. Właściciele moblinych kuchni na kółkach zadbają o to, by w menu znalazły się także pozycje dla smakoszy dań wegetariańskich oraz wegańskich. Zapewniamy więc, że wszystkie gusta kulinarne będą w pełni usatysfakcjonowane.

20 lipca dla wielbicieli sztuki na najwyższym poziomie przygotowano kolejną odsłonę wydarzenia pod hasłem Teatr na leżakach. Tym razem ponownie odwiedzi nas grupa teatralna Pijana Sypialnia, która ostatnim razem udowodniła, że jest wprost uwielbiana przez publiczność. Spektakle grupy to prawdziwa uczta muzyczna, pełna tańca i pięknych kostiumów. Będzie to doskonała okazja do obcowania z kulturą, jednak w nietypowy sposób, bo pod gołym niebem. Występ rozpocznie się o godz. 17.

Ostatnią sobotę miesiąca, 27 lipca, Galeria Kazimierz uświetni drugą edycją wydarzenia Z-Grana Sobota. Tym razem dla wielbicieli elektronicznej muzyki zagra Lana Geller. DJ-ka ma za sobą występy w klubach wielu krajów, m.in. w Hiszpanii czy Katarze. Lana uwielbia łączyć dwie swoje pasje, czyli modę, lifestyle oraz muzykę. Ten zestaw z pewnością sprawi, że wszyscy fani elektronicznych dźwięków poczują się niczym w klubie pod chmurką na Ibizie. Lana rozpocznie swój set o godz. 17. 

Lipcowe wydarzenia dzień później zakończy Śniadanie na trawie, które będzie kolejną świetną okazją, by spotkać się przy porannym posiłku z rodziną i przyjaciółmi. A po śniadaniu udać się na wspólne niedzielne zakupy w Galerii. Z kolei dzieci przez cały dzień będą miały okazję bawić się kreatywnie w ramach warsztatów Mały Kazimierz.

To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji! Galeria Kazimierz przygotowała mnóstwo sierpniowych wydarzeń, w czasie których nie zabraknie dobrej muzyki i kolejnych kulinarnych odkryć.   

Materiały prasowe