Weekendowe utrudnienia w ruchu drogowym

Weekendowe utrudnienia w ruchu drogowym

W sobotę, 8 czerwca, w związku z organizowanym „VIII Biegiem AGH” oraz w niedzielę, 9 czerwca, z powodu „Święta ulicy Krupniczej w ramach Dni Dzielnicy I Stare Miasto” wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Sobotni „VIII Bieg AGH” rozpocznie się na ul. Reymonta na wysokości posesji nr 23, następnie biegacze pokonają ul. Reymonta, ul. Reymana, al. 3 Maja (przecięcie oraz deptak), ul. Piastowską (chodnik po stronie Błoń), ul. Na Błoniach, al. Focha (deptak), al. 3 Maja (przecięcie oraz deptak), ul. Reymana, ul. Reymonta by zakończyć bieg na ul. Reymonta na wysokości posesji nr 23.

W związku z tym od godz. 14.00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Reymonta (na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Miechowskiej), natomiast od ok. godz. 15.30 al. 3. Maja (z wyjątkiem dojazdu od strony ul. Piastowskiej do parkingu zlokalizowanego przed Stadionem Miejskim przy al. 3 Maja) oraz ul. Reymana. W godz. 15.30-18.00 zostaną wyłączone drogi dla rowerów wokół Błoń.

Ze względu na zamknięcie ul. Reymonta zalecany jest objazd do al. Mickiewicza ulicami: Czarnowiejską i Nawojki, natomiast na czas zamknięcia al. 3 Maja  objazd do ul. Piastowskiej poprowadzony będzie przez al. Focha i ul. Królowej Jadwigi.

W niedzielę, 9 czerwca odbędzie się „Święto ulicy Krupniczej w ramach Dni Dzielnicy I Stare Miasto”. Od ok. godz. 6.00 zostanie zamknięta ul. Krupnicza na odcinku od ul. Szujskiego do Teatru Bagatela (zostanie utrzymany wjazd z ul. Krupniczej w ul. Szujskiego).

Ponadto dojazd do ul. Loretańskiej (odcinek pomiędzy ul. Studencką a ul. Krupniczą) będzie możliwy ulicami: Krupniczą, Wenecja, Garncarską, Jabłonowskich, Loretańską.

Na czas zamknięcia ul. Krupniczej na ul. Loretańskiej na odcinku od ul. Studenckiej do ul. Krupniczej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Wyżej wymieniony odcinek ul. Loretańskiej będzie drogą bez przejazdu.

Info UMK

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku