W niedzielę zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego. Szykuje się wielka impreza!

W niedzielę zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego. Szykuje się wielka impreza!

Zapraszamy na piknik rodzinny, który organizowany jest w ramach Dni Dzielnicy IV, we współpracy z Przewodniczącym Zarządu Dzielnicy IV Dominikiem Franczakiem oraz Dzielnicą IV Prądnik Biały.

Krzyknij „Ahoj” i rusz z nami śladami słynnych żeglarzy! Odkryj bajkowe krainy Sindbada, wytycz nowe szlaki niczym Marco Polo, okrąż Ziemię jak niegdyś Magellan. Podczas Dnia Dziecka w Dworku Białoprądnickim poczujemy zapach słonej wody i złapiemy wiatr w kolorowe żagle. Poznamy morskie opowieści i legendarne stwory zamieszkujące oceaniczne głębie, sprawdzimy czy mamy zadatki na prawdziwego wilka morskiego, zabawimy się w piratów i spróbujemy sprostać żeglarskim wyzwaniom.

Imprezę rozpoczniemy o godz. 15.00. Jako pierwsze wystartują MORSKIE ZMAGANIA, czyli sztafeta wyzwań z nagrodami dla każdego, kto zmierzy się z morskimi potworami, oceanicznymi głębiami i trudami życia na statku. Oczywiście, na wesoło i z przymrużeniem oka.

Na najmłodszych czeka tego dnia wiele atrakcji: 

  • malowanie podwodnego świata,
  • spotkanie z koralowcami, rozgwiazdami i kolczastą rybą rozdymką,
  • malowanie i stawianie żagli,
  • morska przebieralnia DIY,
  • pokazy i konkursy służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej,
  • dmuchane miasteczko,
  • pokazy szermierki i kendo,
  • puszczanie dużych baniek mydlanych,
  • występ dziecięcej grupy bębniarskiej Mała Wataha,

i wiele innych!

W specjalnie wydzielonej strefie znajdzie się KĄCIK MALUCHA, a w nim: malowanie twarzy, animacje plastyczne – kolorowanki, wycinanki, puszczanie baniek, zabawy z chustą Klanza, bujak, mini zjeżdżalnia, kolorowy tunel i inne zabawy. 

Podczas Pikniku czekają też na wszystkich KONKURSY, m.in. RODZINNE SZANTOWANIE na wykonanie szanty lub innej piosenki o morzu. NAGRODĄ będzie nagranie tego utworu w profesjonalnym Studiu Nagrań im. Janusza Muniaka! 

Naszą scenę i MIKROFON ZNÓW ODDAMY DZIECIOM! W zeszłym roku bardzo Wam się to wspólne czytanie podobało, więc i teraz każdy maluch, który przyjdzie do Dworku ze swoim ulubionym (krótkim opowiadaniem, legendą, wierszem o morskich przygodach – będzie mógł do nas podejść i przeczytać utwór ze sceny.

Byście lepiej poczuli morskie klimaty, stworzymy dla Was specjalny OCEAN CIEKAWOSTEK, na temat żeglarskiego życia, morskich odkryć i mitycznych stworów.

A na koniec – o godz. 18.00 – zapraszamy na specjalny KONCERT SZANTOWY dla najmłodszych w wykonaniu zespołu KLANG! Jeśli bywacie na krakowskim Festiwalu Shanties, to z pewnością wiecie, że to zapowiada fantastyczną, morską zabawę! Nie bez powodu zespół ma na swoim koncie Nagrodę Grand Prix Festiwalu za koncert dziecięcyPS. MORSKIE PRZEBRANIA MILE WIDZIANE! Pamiętajcie, że tego dnia królować powinny biało-granatowe pasy, pirackie chustki i przepaski na oko albo… syrenie ogony

Szczegółowy program:

15.00
rozpoczęcie Pikniku

15.00 – 17.30
Morskie Zmagania – sztafeta wyzwań
DIY! Morska przebieralnia
Malowanie żagli i podwodnego świata

15.00 – 18.00
Morskie opowieści – stanowisko, na którym poznamy mieszkańców mórz i oceanów – dotknąć koralowców, rozgwiazd, gąbek i skorupek żółwi morskich.
Pokazy i konkursy służb mundurowych Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej
Stanowisko baniek mydlanych
Stanowisko szermierki i kendo

15.00 – 19.00
Dmuchane miasteczko i Kącik Malucha

18.00
koncert szantowy dla najmłodszych – zespół KLANG i zakończenie imprezy

Foto poglądowe Pixabay