Usiądź za sterami Airbusa A320 i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Nowa atrakcja w Krakowie

Usiądź za sterami Airbusa A320 i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Nowa atrakcja w Krakowie

Niezwykła atrakcja dla wszystkich pasjonatów lotnictwa. Przy Rynku Głównym w Krakowie, w Szarej Kamienicy, firma AirPoint stworzyła miejsce, w którym każdy może usiąść za sterami Airbusa A320 i poczuć się jak pilot linii lotniczych.

Airbus A320 to pasażerski samolot średniego zasięgu produkcji europejskiej. Jest pierwszym samolotem pasażerskim wyposażonym w cyfrowy układ sterowania lotem fly-by-wire. Samolot ten został oblatany 22 lutego 1987, a rok później 28 marca 1988 odbył swój pierwszy lot komercyjny w barwach linii lotniczych  Air France. Airbus A320 jest bazowym modelem samolotów A318, A319 i A321. Według stanu na koniec maja 2019 roku wyprodukowano ponad 8800 sztuk samolotów
z rodziny A320. Samolot ten jest bezpośrednią odpowiedzią europejskiego producenta na amerykańskiego Boeinga 737.

AirPoint Kraków udostępnia swoim klientom profesjonalny symulator lotu. Urządzenie to jest wierną repliką kokpitu Airbusa A320. Wszystkie instrumenty pokładowe, przełączniki i kontrolki działają dokładnie tak, jak w prawdziwej maszynie, a sama kabina została odwzorowana w skali 1 do 1.

Kokpit znajdujący się w AirPoint Kraków otoczony jest przez ekran sferyczny o średnicy blisko 5 metrów i kącie widzenia 210 stopni. Wyjątkowo dokładnie odwzorowany model lotu, bardzo dobra jakość grafiki, a także specjalnie zaprojektowane w tym celu wizualizacje powodują olbrzymie poczucie realizmu. Mimo, że podstawa symulatora jest statyczna, głębia oraz powierzchnia wyświetlanego obrazu sprawia, że mamy wrażenie, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w powietrzu.

Możliwości i scenariusze

Symulator Airbusa A320 w AirPoint Kraków to urządzenie niezwykle zaawansowane. Pozwala na wybranie dowolnego spośród ponad 24 000 lotnisk na świecie. Spora część z nich, to bardzo dopracowane i pełne detali scenerie. Przelot wokół Manhattanu, karaibskie lądowanie na słynnym St. Maarten, a nawet start z lotniska w Krakowie i lot nad Rynkiem Głównym? To wszystko jest tutaj możliwe! Co więcej, istnieje także sposobność wybrania preferowanych warunków pogodowych, a nawet ustawienie różnego typu awarii. Lądowanie przy złej pogodzie na tylko jednym sprawnym silniku z pewnością będzie ciekawą opcją dla osób lubiących podejmować duże wyzwania.

Dla kogo?

Loty w AirPoint Kraków odbywają się zawsze w asyście instruktora. Dzięki temu, nawet osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia poradzą sobie za sterami i będą czerpać satysfakcję z pilotowania pasażerskiego samolotu. Instruktor wytłumaczy do czego służą poszczególne urządzenia znajdujące się w kokpicie, a także będzie na bieżąco podpowiadał nam kolejne czynności, jakie muszą być wykonane w czasie lotu. Niezależnie od scenariusza, instruktorzy w AirPoint dbają o to, by loty wykonywane były w sposób możliwie profesjonalny i zgodny z procedurami obowiązującymi
w prawdziwym świecie.

Pomysł na udane popołudnie. Pomysł na udany prezent

Loty w symulatorze Airbusa A320 w AirPoint Kraków to oryginalna rozrywka, ale także niezwykłe doświadczenie, które pozwoli nam przekonać się, jak wygląda praca zawodowego pilota. AirPoint oferuje swoim klientom zróżnicowane pakiety czasowe (od 15 minut do nawet 3 godzin), dostępnych zarówno jako rezerwacje, jak również vouchery prezentowe. Te ostanie idealnie nadają się na wyjątkowy i zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, jak i każdego entuzjasty szeroko rozumianej awiacji.

Pora przejąć stery. Ty też usiądź za sterami i poczuj się jak pilot linii lotniczych!

Szczegółowe informacje: www.airpoint.eu

Zapraszamy

AirPoint Kraków – Symulator Airbusa A320

Rynek Główny 6
31-042 Kraków

Materiały partnera