To nie żart! Mężczyzna z jednej z uczelni kradł…rośliny

To nie żart! Mężczyzna z jednej z uczelni kradł…rośliny

23 czerwca br. w godzinach nocnych funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku mężczyzny, który z terenu należącego do jednej z krakowskich uczelni ukradł kilka sztuk zasadzonych niedawno drzew. Po przybyciu na miejsce pracownicy ochrony obiektu przekazali funkcjonariuszom 39-letniego mężczyznę, którego chwilę wcześniej ujęli w trakcie kradzieży roślin.

Oświadczyli także, że ujęta osoba została dzień wcześniej o podobnej porze zarejestrowana na nagraniu monitoringu. Na zapisie tym zarejestrowano jak ujęty wspólnie z inną osobą wykopuje 15 sadzonek tego samego typu drzew, a następnie oddala się z łupem w nieznanym kierunku. W trakcie przesłuchania zatrzymany oświadczył, że dzień wcześniejszej dokonał kradzieży drzew wspólnie z innym mężczyzną, jednak „nie zna go dobrze i nie pamięta jego personaliów”.

Skradziony towar sprzedał przypadkowo napotkanym na ulicy osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze zdążył już wydać. Wartość strat wyceniona została na kwotę ponad 700 zł. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku