Spotkanie fanów motoryzacji zakończyło się nałożeniem 87 mandatów!

Spotkanie fanów motoryzacji zakończyło się nałożeniem 87 mandatów karnych na kierujących oraz zatrzymaniem 32 dowodów rejestracyjnych i nie tylko.

Miłośnicy pojazdów tuningowanych w okresie od 07 do 09 czerwca br. zorganizowali zjazd w Pieskowej Skale. W związku z organizacją właśnie takiego spotkania policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Skale, przeprowadzili wzmożone działania, celem zapewnienia bezpieczeństwa w tym rejonie.

Na tego typu zgromadzeniach często dochodzi do zakłócenia oraz zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez parkowanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie prędkości oraz organizację nielegalnych wyścigów, czy tzw. „palenia gumy”. Pasjonaci aut rasowanych mogą generować nie tylko zagrożenia w ruchu drogowym, ale także uciążliwość dla środowiska, w tym przypadku w okolicy Ojcowskiego Parku Narodowego.

Działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ich celem przede wszystkim było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom zlotu, jak i mieszkańcom, a także egzekwowanie obowiązujących przepisów, w szczególności dotyczących parkowania w miejscach niedozwolonych, zapewnienie przejezdności drogi, eliminacja nietrzeźwych kierujących, legitymowanie oraz represja sprawców przestępstw i wykroczeń, a także niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów samochodowych.

W tym czasie na miejscu przewinęło się kilkaset pojazdów tuningowanych. W ramach trzydniowych działań policjanci przeprowadzili 168 kontroli i ujawnili 142 wykroczenia, z czego na 87 kierujących nałożyli mandaty karne, 17 osób pouczyli, a w 6 przypadkach sporządzili dokumentację o skierowanie wniosków o ukaranie do sądu, głównie za wykroczenia dotyczące tzw. „palenia gumy”. Ponadto zatrzymali 32 dowody rejestracyjne oraz 2 prawa jazdy. Podczas działań nie doszło do zakłócenia porządku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również nie naruszono przepisów Ustawy o ochronie środowiska.

Przypominamy o tym, że organizowanie imprez czy spotkań o masowym charakterze wymaga zachowania procedur związanych z bezpieczeństwem: należy takie spotkanie zgłosić, wówczas uzgadniany jest plan zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności