Spektakularna akcja dyżurnego policji. Znamy szczegóły wczorajszej akcji na Wiśle

Spektakularna akcja dyżurnego policji Komisariatu Wodnego w Krakowie.  Po otrzymaniu zgłoszenia o tonącym mężczyźnie, który na moście Powstańców Śląskich pozostawił samochód i wskoczył do Wisły, policjant  popłynął motorówką na miejsce zdarzenia i uratował tonącego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 16. Jeden z kierowców przejeżdżający przez most Powstańców Śląskich w kierunku ulicy Starowiślnej nagle zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i skoczył do Wisły. Świadkowie zdarzenia od razu powiadomili o wypadku dyżurnego krakowskiej policji. Na miejsce błyskawicznie zostały skierowane służby ratownicze: policyjny patrol wodny, patrole zmotoryzowane, przewodnik z psem tropiącym, straż pożarna oraz  karetka pogotowia.

Dyżurny komisariatu wodnego, gdy tylko otrzymał zgłoszenie o człowieku znajdując się w wodzie błyskawicznie odpalił motorówkę i w pojedynkę ruszył z pomocą. W kilka minut dotarł na miejsce, gdzie dostrzegł mężczyznę, który raz po raz znikał pod wodą i ponownie wypływał na powierzchnię. Dyżurny podpłynął do niego jak najbliżej mógł i przystąpił do działań.  Tonący będący najprawdopodobniej w szoku wzbraniał się przed ratunkiem. Zdeterminowany policjant jednak nie dawał za wygraną i wciągnął mężczyznę  na pokład motorówki. Policjant ułożył go w pozycji bocznej ratunkowej i bezpiecznie przetransportował do brzegu, gdzie czekali na niego strażacy i lekarz – mężczyzna przytomny został zabrany do szpitala.

Asp.szt. Wojciech Zięba, dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie wykazał się niebywałą odwagą i determinacją w swoim działaniu. Jego wczorajsza spektakularna akcja ratownicza pokazała, że w każdej sytuacji bez względu na okoliczności jakie jej towarzyszą policjant nawet z narażeniem własnego życia zawsze będzie nieść pomoc potrzebującym.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności