Rzucał kamieniami w elewację, nie wiedział, że w sąsiednim budynku znajduje się Komisariat Policji

Rzucał kamieniami w elewację, nie wiedział, że w sąsiednim budynku znajduje się Komisariat Policji

W ubiegłym tygodniu krakowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-letniego mężczyznę, który w rejonie krakowskich Azorów uszkodził elewację kamienicy oraz dwa samochody osobowe. Mężczyzna rzucał kamieniami w budynek, nie wiedząc, że z okien pobliskiego komisariatu obserwują go policjanci. 32-latek odpowie za uszkodzenie mienia, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W godzinach wieczornych policjanci pełniący służbę w siedzibie pomocniczej Komisariatu Policji IV w Krakowie usłyszeli dochodzące z zewnątrz odgłosy uderzeń. Kiedy wyjrzeli przez okno zobaczyli, że sprawcą hałasów jest młody mężczyzna rzucający kamieniami w elewację sąsiedniej kamienicy. Rzucane przez chuligana kamienie odbijały się od murów i uderzały w zaparkowane nieopodal pojazdy.

Policjanci niezwłocznie wybiegli z komisariatu i podjęli pościg za mężczyzną, który na ich widok zaczął uciekać. 32-latek został zatrzymany przez stróżów prawa w rejonie pobliskiego placu zabaw. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć  policjantom powodów swojego zachowania.  32-latek odpowie za uszkodzenie mienia – za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku