Przed nami XV Małopolski Piknik Lotniczy

Przed nami XV Małopolski Piknik Lotniczy

W dniach 22-23 czerwca 2019 już po raz piętnasty na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice – Czyżyny w Krakowie odbędzie się Małopolski Piknik Lotniczy.

Ponownie na krakowskim niebie zaprezentuje się wiele ciekawych statków powietrznych. Wystąpią znakomici piloci akrobacyjni  Jurgis Kairys i zespół Aerobatic Yakkers, czeski zespół akrobacyjny The Flying Bulls i Grupa Akrobacyjna Żelazny. Kolejny raz na Pikniku wystąpi śmigłowiec MBB Bo-105 w malowaniu Bundeswehry.

Symulacje walk powietrznych z II wojny światowej zaprezentuje słowacka grupa pokazowa Retro Sky Team na samolotach Po-2, Zlin 226, Zlin 326 i Zlin 526. Pojawią się też oryginalne samoloty z czasów II wojny światowej – amfibia PBY-5A Catalina, Piper Cub, Taylorcraft Auster, DH.82 Tiger Moth, North American Harvard, które wystąpią w formacji z samolotami PZL-130TC-II Orlik i Boeing Stearman N2S-3 Kaydet oraz dwie repliki myśliwców Jak-3. Zaprezentują się też repliki francuskich myśliwców Nieuport z czasów I wojny światowej, Jak-18 i An-2 „Wiedeńczyk” należące do Muzeum.

W  powietrzu zaprezentują się też wojskowe samoloty transportowe CASA C-295M , śmigłowiec Sikorsky S-70 Blackhawk oraz śmigłowce cywilne, samoloty ultralekkie, balony, motolotnie i paralotnie. W przerwach między lotami nie zabraknie też atrakcji naziemnych. Grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują prawdziwą gratkę dla miłośników militariów z różnych okresów i różnych konfliktów zbrojnych (I i II wojna światowa, wojna w Wietnamie, wojska krajów Układu Warszawskiego, operacja Pustynna Burza, wojska współczesne).

Będzie też można zwiedzić ekspozycję Muzeum. Jak co roku dla najmłodszych gości Pikniku będzie działać wesołe miasteczko. Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczy.krakow.pl. Zapraszamy serdecznie.