Pożar mieszkania na ul. Borkowskiej w Krakowie. Za pomocą drabiny ewakuowano dzieci z matką

Pożar mieszkania na ul. Borkowskiej w Krakowie. Za pomocą drabiny ewakuowano dzieci z matką

W niedzielę 02.O6.2019 o godzinie 18.58 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze na ulicy Borkowskiej w Krakowie. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.

Na zewnątrz przed budynkiem wielorodzinnym znajdowali się mieszkańcy, którzy opuścili mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Podczas rozpoznania ratownicy ustalili, że w mieszkaniu na 3 piętrze ma miejsce pożar. Na klatce schodowej całego budynku panowało silne zadymienie. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w palącym się mieszkaniu znajduje się dwóch mężczyzn, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru. Działania strażaków polegały na wejściu dwóch rot w aparatach ODO z linią gaśniczą do budynku. Następnie ewakuowano dwóch mężczyzn gaszących mieszkanie na zewnątrz budynku oraz podano prąd wody w celu dogaszenia pożaru kuchni.

W tym samym czasie ratownicy za pomocą drabiny mechanicznej ewakuowali z balkonu na czwartym piętrze dwójkę dzieci oraz ich matkę. Ratownicy udzielili pomocy dwóm ewakuowanym mężczyznom, którzy następnie zostali przekazani przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

Poszkodowani zostali zabrani do szpitala celem dalszych badań.

Natomiast ewakuowane dzieci ich matkę – było potrzeby potrzeby hospitalizacji.

Info PSP

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku