Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą kradzieży jednośladów mających miejsce na terenie Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili sprawcę, który miał się trudnić tym zajęciem. Według zgromadzonych informacji mężczyzna w ostatnim czasie widywany był w rejonie Rynku Podgórskiego.

29 maja br. podczas obserwacji tego rejonu funkcjonariusze zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Został on wylegitymowany i zatrzymany, a następnie przewieziony do komisariatu. W trakcie przesłuchania 30-latek przyznał się do kradzieży trzech rowerów w rejonie Borku Fałęckiego, Podgórza oraz Płaszowa. Mężczyzna przekazał, że po wejściu na klatki schodowe lokalizował miejsca, gdzie znajdowały się rowery, a następnie przecinał zabezpieczenia i niepostrzeżenie wyjeżdżał na zewnątrz.

Ponadto w jednym przypadku wraz z rowerem skradł też przy okazji drobny sprzęt budowlany. Jak się później okazało, rabuś sprzedał jeden z rowerów w okolicznym lombardzie. Kryminalni udali się w to miejsce i odzyskali skradziony towar. Pozostałe łupy 30-latek sprzedał przypadkowo napotkanym mężczyznom. Poszkodowani wycenili straty na kwotę sięgającą ponad 6 500 zł. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku