Policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę napadu na 14-latka

Od kilku dni funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji VII w Krakowie intensywnie pracowali nad sprawą napadu na 14-latka, do którego doszło 1 czerwca br. na os. Albertyńskim. Sprawcy zaatakowali chłopca maczetą oraz drewnianą pałką. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony odniósł obrażenia w postaci rany rąbanej na ręce oraz rany ciętej na nodze.

Wzmożone czynności operacyjne doprowadziły kryminalnych do wytypowania i zatrzymania 3 czerwca br. dwóch nieletnich (14 l., 16 l.), podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. O tym etapie dochodzenia pisaliśmy tutaj:
https://cowkrakowie.pl/2019/06/policjanci-zatrzymali-sprawcow-sobotniej-napasci-z-kijem-i-maczeta-na-14-latka/

Analiza zebranego materiału dowodowego, pozwoliła śledczym na zweryfikowanie zarówno przebiegu zajścia, jak i osób biorących w nim udział. Policjanci ustalili, że w pobiciu bezpośredni udział wziął zatrzymany 16-letni mieszkaniec Nowej Huty (posługujący się podczas zdarzenia drewnianą pałką) oraz jego rówieśnik (posługujący się maczetą), który do tamtej chwili nie został zatrzymany. Zatem 14-latka przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono. Natomiast zatrzymany 16-latek usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a decyzją sądu 4 czerwca został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

W kolejnym etapie dochodzenia kryminalni  poszukiwali drugiego ze sprawców. Nie było go w miejscu zamieszkania, jednak  4 czerwca sam zgłosił się z adwokatem do komisariatu. 16-latek został zatrzymany  i usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 5 czerwca na wniosek Policji, sąd postanowił o umieszczeniu również tego współsprawcy czynu karalnego w schronisku dla nieletnich.

16-latkom grozi pobyt w zakładzie poprawczym, w którym mogą przebywać do ukończenia 21 roku życia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności