Policjanci zatrzymali 32-latka i zlikwidowali w trzech lokalach nielegalne maszyny do gier hazardowych

Policjanci zatrzymali 32-latka i zlikwidowali w trzech lokalach nielegalne maszyny do gier hazardowych

Policjanci zatrzymali 32-latka i zlikwidowali w trzech lokalach nielegalne maszyny do gier hazardowych. Łącznie zabezpieczyli 6 takich automatów. W działaniach wzięli udział wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej z Krakowa.

Policjanci, specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw gospodarczych, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej z Krakowa, wpadli na trop lokali, w których dochodziło do działań wbrew przepisom Ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych. Dotychczasowe ustalenia wykazały, że były tam organizowane i prowadzone gry na automatach, bez posiadania stosownych zezwoleń w lokalach, nie będących kasynami.

Nielegalne maszyny zostały zlikwidowane w 3 lokalach, w toku dwóch realizacji. Pierwsza miała miejsce 23 maja br. na terenie gminy Słomniki. Tam funkcjonariusze odwiedzili pierwszy lokal będący w ich zainteresowaniu. Na miejscu zastali pracownika. Na maszynach, które tam się znajdowały wykonali eksperyment procesowy, który dowiódł, że jest na nich możliwa organizacja nielegalnych gier losowych. W trakcie wykonywania czynności, do lokalu wszedł mężczyzna, który na widok policjantów, odwrócił się i zaczął uciekać. Jednak w trakcie pościgu mundurowi szybko go zatrzymali. Okazało się, że był to 32-letni mieszkaniec Krakowa, który wynajmował ten lokal. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli rulony z pieniędzmi 5 złotowymi, gotówkę, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy, kominiarki i inne przedmioty wskazujące na prowadzenie nielegalnego biznesu hazardowego. Po wykonanych czynnościach podejrzany trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. W tym czasie policjanci odwiedzili kolejny wynajmowany przez niego lokal w powicie proszowickim. Okazało się, że tam również mężczyzna rozwijał nielegalny biznes hazardowy.

W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna wynajmuje jeszcze dwa inne lokale w gminie Słomniki i w dniach 30 maja br. i 6 czerwca br. przeprowadzili tam kolejne realizacje. Okazało się, że w jednym z tych lokali również dochodziło do gier hazardowych, bez posiadania stosownych zezwoleń. Łącznie zabezpieczonych zostało 6 automatów do nielegalnych gier.

Policjanci udowodnili 32-latkowi przeprowadzanie nielegalnych gier hazardowych również w lokalu znajdującym się w powiecie oświęcimskim, skąd dużo wcześniej funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skonfiskowali nielegalne maszyny. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach (art. 107 par. 3 kks w zw. z art. 9 par. 3 kks). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności.