Podsumowanie działań „SMOG” w powiecie krakowskim

Podsumowanie działań „SMOG” w powiecie krakowskim

12 lutego br. na terenie powiatu krakowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych, przeprowadzili akcję pod kryptonimem „SMOG”.

Akcja głównie miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co ma wpływ na zwiększoną emisję spalin.

Podczas działań, w powiecie krakowskim, policjanci skontrolowali kilkadziesiątpojazdów, z czego kierującym odebrano dowody rejestracyjne, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, którymi się poruszali. Ponadto mundurowi ujawnili 23 wykroczenia w ruchu drogowym, za które zostały wyciągnięte adekwatne do przewinień konsekwencje prawne. Na część osób nałożono mandaty karne, część też została pouczona, a wobec 5 zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.  Tego dnia policjanci ruchu drogowego wykonywali również czynności na miejscu kilku zdarzeń drogowych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Słoneczna aura sprawiła, że na drogach pojawiło się bardzo dużo miłośników jazdy na dwóch kółkach. Przypominamy motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że również w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.