Olkusz: Zatrzymany pijany 23-latek, który jechał skradzionym samochodem

Olkusz: Zatrzymany pijany 23-latek, który jechał skradzionym samochodem

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (20.06.19) przed godziną 19.00. Oficer dyżurny olkuskiej komendy został telefonicznie poinformowany o kradzieży  samochodu. Pojazd m-ki Fiat Seicento na chwilę przed kradzieżą zaparkowany był na parkingu jednej z firm budowlanych w gminie Olkusz. Sprawca wszedł na teren firmy i wykorzystując nieuwagę właściciela wsiadł do otwartego pojazdu w którym w stacyjce znajdowały się kluczyki i odjechał z miejsca. Informacja natychmiast została przekazana patrolom będącym w służbie.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, sprawdzili monitoring oraz przeprowadzili rozmowy z osobami posiadającymi informacje dotyczące zdarzenia. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, zabezpieczył ślady. W niespełna godzinę po otrzymaniu informacji policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego na drodze wojewódzkiej 783 w kierunku Wolbromia zatrzymali sprawcę. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Wolbrom kierował pojazd w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu w organizmie. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie jak tłumaczył mundurowym skradł samochód bo chciał dojechać do domu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny.

Za jadę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 500 zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Poglądowe Policja