Nowa polska marka z ubraniami pojawi się na Mystic Festival. Nie przegap okazji

Nowa polska marka z ubraniami pojawi się na Mystic Festival. Nie przegap okazji

Świetna wiadomość dla osób wybierających się na Mystic Festival w TAURON Arenie Kraków!

Po raz pierwszy w Krakowie pojawi się na terenie festiwalu stoisko nowej marki Ravencloth.

Zobaczcie co CowKrakowie.pl powiedziała Dominika-założycielka Ravencloth

Ravencloth to młoda polska marka, na którą pomysł powstał w zeszłym roku. Znalazłam się na rozdrożu zawodowym i zaczęłam się zastanawiać, co chciałabym dalej robić. Wybór, nie bez powodu, padł na alternatywną markę odzieżową, gdzie miłośnicy mocniejszego brzmienia i mrocznych klimatów, znajdą coś dla siebie. Sama odkąd pamiętam kupuję takie ubrania, choć nie zawsze jest o nie łatwo. Często sprowadzałam ubrania z USA lub robiłam większe zakupy będąc zagranicą. Dlatego, może zabrzmi to jak banał, ale chciałam stworzyć polską markę, która da fanom odzieży alternatywnej odzieży dobry i ciekawy produkt w niezłej cenie.

Początki nie były łatwe. Dobór artysty, który ma podobne podejście do pracy i wizję, to ważny punkt, jeśli nie najważniejszy. Po kilku nietrafionych strzałach, skontaktowałam się ze Stevenem Stuyvenem, znanym też jako Stoica, z Belgii (http://www.stoicagraffix.com/). Steven jest moim wieloletnim znajomym, z którym spotykaliśmy się na różnych eventach powiązanych z szeroko pojętym Motocrossem. A poza tym, że Stoica jest zawodnikiem Freestyle Motocrossu, jest także utalentowanym grafikiem, który stworzył grafiki i kolekcje dla takich marek jak FMX4Ever, Masters of Dirt, czy Ninja Gloves. Wiedziałam, że to osoba, której mogę zaufać.

Z racji odległości, Steven aktualnie stacjonuje na południu Francji, nasza współpraca była zdalna. Przegadaliśmy sporo czasu na skypie, wymieniliśmy się kilkoma mailam i okazało się, że Stoica świetnie rozumie w jakim kierunku chciałabym iść. Nie bez znaczenia była tutaj słabość do tych samych twórców m.in: Terry’ego Pratchetta, czy Edgara Allana Poe.

Steven stworzył nie tylko grafiki, które aktualnie zdobią odzież Ravencloth, ale także identyfikację wizualną firmy, co na początku drogi, jest niesamowicie ważne.

Na ten moment nadruki wykonane zostały na gotowych produktach. Ich wybór nie był łatwy. Przede wszystkim zawsze lubiłam niestandardowe kroje i takich też szukałam. Udało się to po części w kategorii damskich ubrań. Długie bluzy z efektownym zamkiem, tuniki w kroju oversize specyficznie wykrojone na dole to dopiero mały krok w kierunku, w którym chciałabym iść w przyszłości. Można powiedzieć, że ta pierwsza kolekcja „No Rest for the Wicked”, to dopiero początek drogi. W dalszym etapie, nadal będę współpracować z polskimi producentami i dostawcami, a finalnie sami będziemy projektować nasze ubrania, we współpracy z utalentowanymi grafikami. Poza Stevenem mam bowiem jeszcze kilka takich osób, których prace chętnie widziałabym u siebie. Mam nadzieję, że to się w kolejnych kolekcjach uda.

Warto zaznaczyć, że szukając produktów, zwracałam uwagę na to z czego są zrobione. I tak w naszej kolekcji pojawiły się koszulki i bluzy z organicznej bawełny, w tym z takiej  z certyfikatem GOTS. Warto wspomnieć, że ów certyfikat świadczy o tym, że producent skupia się nie tylko  na maksymalizacji zysków, ale bierze pod uwagę również kwestie społeczne oraz środowiskowe. Oznacza to, że zużycie środków chemicznych na wszystkich etapach produkcji jest niskie, a stosowane środki chemiczne muszą spełniać podstawowe wymagania dotyczące nietoksyczności i biodegradowalności. Certyfikat gwarantuje także, że producent musi zapewnić warunki pracy zgodnie z niektórymi konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy.

W obliczu tego, że dbanie o środowisko naturalne jest dla nas wszystkich koniecznością, wybór był dla mnie oczywisty. Idąc dalej tym ekoprzyjaznym tropem, ubrania zamówiłam bez foliowych opakowań, a my sami wysyłamy je zaopatrzone w ekologiczne metki, w ekologicznych torbach lub pudełkach fasonowych z naszym własnym nadrukiem. Może jesteśmy dark, ale jesteśmy również eko 😉

Dostępni jesteśmy oczywiście online na naszej stronie (www.ravencloth.com), ale chcemy się pokazywać także na wydarzeniach. Dlatego też już w przyszłym tygodniu we wtorek i środę (25 i 26 czerwca) znajdziecie nas na Mystic Festival w TAURON Arenie Kraków. Odwiedźcie nasze stoisko koniecznie! J

www.ravencloth.com

www.facebook.com/ravencloth.official

www.instagram.com/ravencloth_official

Wywiad przeprowadził Artur. F/Foto: Ewa Kania/Ravencloth