Nieudana wycieczka do krakowskiego zoo. Nietrzeźwy tatuś wiózł samochodem swoją rodzinę

Nieudana wycieczka do krakowskiego zoo. Nietrzeźwy tatuś wiózł samochodem swoją rodzinę

Zaplanował dla rodziny wycieczkę do krakowskiego zoo. Plany pokrzyżowała tarnowska drogówka, która zatrzymała nietrzeźwego kierowcę w Tarnowie. Z rodzinnego wyjazdu pozostanie postępowanie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym.

W sobotę rano około 7.30 policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego opla na ulicy Lwowskiej. Była to rutynowa kontrola dokumentów oraz trzeźwości, która w tym przypadku okazała się zgubna dla kierowcy. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. W osobowym oplu znajdowała się cała jego rodzina, żona oraz trójka dzieci. W rozmowie z policjantami kierowca, 32-letni mieszkaniec Jasła, tłumaczył się, że obiecał dzieciom dzisiaj wycieczkę do krakowskiego zoo. Zapomniał jednak o tym, aby dzień wcześniej nie pić alkoholu.

W tym przypadku skończyło się jedynie na utracie prawa jazdy, zakazie dalszej jazdy oraz wszczęciu postępowania karnego za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Ustawodawca za ten czyn przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 5000 złotych.

Planując wyjazd w trasę, musimy pamiętać o tym, by usiąść za kierownicę wypoczętym, wyspanym oraz trzeźwym. Spełniając te kryteria, dbamy o to, żeby bezpiecznie dojechać do celu, nie narażając siebie, osób najbliższych oraz innych użytkowników na niebezpieczeństwo.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku