Nie zapłacił 400zł. Wolał iść na 8 dni do aresztu

Nie zapłacił 400zł. Wolał iść na 8 dni do aresztu

45-letni Polak był bardzo zaskoczony, kiedy po przylocie samolotu z Liverpoolu został wczoraj w nocy zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach.

Podczas kontroli okazało się, że dane mężczyzny widnieją w dostępnych bazach danych, celem ustalenia miejsca pobytu osoby oraz zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego, w związku z wykroczeniem przeciwko obyczajności publicznej.

Polak, na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia, mógł wpłacić grzywnę w wysokości 400 zł lub odbyć karę zastępczą w wymiarze 8 dni pozbawienia wolności. Co ciekawe, 45-latek nie skorzystał z możliwości dokonania wpłaty.  W związku z tym zatrzymany przez Straż Graniczną Polak, został dzisiaj osadzony w Areszcie Śledczym w  Krakowie.

Również wczoraj – lecz nieco później – na krakowskim lotnisku zostało ujawnionych w bazach danych SG jeszcze 2 obywateli Polski, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych.

Jednym z nich był wylatujący do Dubaju 69-letni mężczyzna, poszukiwany przez KPP w Lublińcu. Natomiast kolejny (28-latek) przyleciał z Belfastu i  poszukiwany był przez jeden z komisariatów Policji w Krakowie. Po przyjęciu oświadczeń na piśmie o adresie pobytu, zamieszkania i korespondencji urzędowej od obydwu Polaków, zezwolono im na kontynuowanie podróży. 

Info PSG