Letnia edycja „Wampiriady” na AGH

Letnia edycja „Wampiriady” na AGH

W dniach 3-7 czerwca, w Akademii Górniczo-Hutniczej, organizowana będzie akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiriada – Lato HDK”. Jest to już 49 edycja „Wampiriady” w AGH. Akcja odbędzie się w Stołówce TAWO, sala I p. (naprzeciw pawilonu B-2), w  godzinach od 8.30 do 15.00.

Akcja organizowana jest przez Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy AGH przy współudziale Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. Poboru krwi dokonuje ekipa z Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości krwi, niezbędnej do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, jak również promowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia pośród członków społeczności akademickiej.

Zaleceniem organizatorów jest, aby osoby biorące udział w akcji:

  • były zdrowe i wypoczęte,
  • posiadały dowód osobisty i/lub legitymację HDK,
  • przez ostatnie 3 dni nie spożywały alkoholu.

Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedyną uczelnią w Polsce, która może poszczycić się działającą od 57 lat organizacją, mającą na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego oraz pomoc drugiemu człowiekowi. Jest też jedyną, w której cyklicznie – 4 razy w roku – odbywają się akcje krwiodawstwa. Studenci i pracownicy uczelni oddają rocznie około 1000 litrów krwi.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku