Już w sobotę niesamowite show przed Galerią Kazimierz

Ich niesamowite występy na żywo poruszają publiczność na całym świecie, pokazując jak wielka siła drzemie w połączeniu tańca, teatru oraz akrobacji. Słynna brytyjska grupa The Dream Engine przyjeżdża w najbliższą sobotę do Krakowa (i po raz pierwszy do Polski!), by otworzyć uroczyście #KazimierzSummerFestival organizowany przez Galerię Kazimierz. Przez cały lipiec i sierpień na odnowionym placu przed centrum handlowym odbędzie się wiele wydarzeń łączących kulturę, kulinaria oraz zdrowy tryb życia.

Nazwę The Dream Engine można przetłumaczyć jako Silnik Marzeń. Rzeczywiście, ich spektakle wyglądają jakby zostały przeniesione z najbardziej niesamowitych snów, a odbywają się wysoko ponad głowami zachwyconej widowni. Akrobaci unoszą się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które przypominają nierzadko pomysły z filmów science fiction. Fantastycznie zapowiada się występ nazwany Arco, określany również jako „air-chitecture”. Akrobata odbywa podniebny taniec przypięty do wysokiego na 12 metrów łuku, wypełnionego przez powietrze i światło. Grupa w swoich działaniach wykorzystuje również balony z helem, do których przymocowani są artyści, tworząc formę fruwających, ożywionych latarni. Wszystko to odbywa się przy dźwiękach muzyki, która sprawia, że spektakl nabiera wielowymiarowego charakteru.

Grupa The Dream Engine została założona w 1995 roku przez Steve’a Edgara i Tima Pettera. Od tej chwili akrobatów oglądały tysiące widzów w kilkudziesięciu krajach świata. Artyści prezentowali swoje niezwykłe umiejętności na tak wielkich wydarzeniach, jak Coex & Ansan Street Arts Festivals w Seulu, finał Pucharu Anglii w piłce nożnej na stadionie Wembley czy festiwal Lollapalooza w Berlinie, byli też zapraszani do udziału w występach słynnego teatru akrobatycznego Cirque du Soleil.

Występ odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godz. 17.30, 19.30 oraz o 21.00 przed Galerią Kazimierz.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności