Hokej na trawie ponownie w Krakowie!

Hokej na trawie ponownie w Krakowie!

Po wielu latach hokej na trawie wraca do Krakowa! To jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Według najnowszych badań hokejem na trawie interesują się dwa miliardy osób – lepsze są tylko krykiet (2,5 miliarda) oraz piłka nożna (4 miliardy). Dziś laskarzy można znowu oglądać w stolicy Małopolski, ale na razie w wydaniu „piątkowym”.


Hockey 5s, bo tak właściwie nazywa się ta odmiana hokeja na trawie, został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach w 2014. Od razu zyskał ogromną popularność i już cztery lata później był jedną z dyscyplin na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Argentynie. W MIO wzięli udział między innymi Polacy. Biało-czerwoni zajęli piąte miejsce.
Od 15 do 16 czerwca na kompleksie „Hutnika” w Krakowie będzie można oglądać hokej na trawie „na żywo”! W trakcie turnieju porozmawiacie z zawodnikami, a potem spróbujecie swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportu.
Wszystkich zainteresowanych uprawianiem hokeja zapraszamy do śledzenia mediów – www.pzht.plfacebook.com/PolskiHokej oraz Instagrama – www.instagram.com/PolishFieldHockey. Zapraszamy również do kontaktu e-mail: krakow@pzht.pl. UWAGA! Już we wrześniu organizatorzy planują założenie pierwszej sekcji w Nowej Hucie!