Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty

W najbliższą sobotę 15 czerwca, elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Podczas tego dnia będzie można z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz dowiedzieć się na czym polega proces wytwarzania ciepła i energii w kogeneracji.

Dzień Otwarty w PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, jedyne w roku, podczas którego mieszkańcy mają okazję zapoznać się z pracą elektrociepłowni i elektrowni w: Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Zgierzu, Rybniku, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gorzowie, Toruniu i Gdyni.

Dzień Otwarty organizowany jest w elektrociepłowni w Krakowie po raz dwudziesty siódmy. W zeszłym roku elektrociepłownię odwiedziło około 800 osób.

W tym roku w godzinach od 10 do 17 na zwiedzających będą czekać przewodnicy –  pracownicy PGE Energia Ciepła, którzy opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni, pokażą nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna, wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Program Dnia Otwartego przewiduje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, m.in. w strefie malucha i w strefie eksperckiej z atrakcjami naukowymi, a także specjalnie przygotowane eko-zabawy. Zaplanowano wiele konkursów i niespodzianek. W strefie „Ciepło dla Krakowa” będzie można zasięgnąć informacji o programach realizowanych wraz z partnerami PGE Energia Ciepła w stolicy Małopolski.

Na uczniów i absolwentów szkół branżowych będą czekać stoiska związane z projektem „Energetyczna Kariera” zainicjowanym niedawno w PGE Energia Ciepła, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi karierą w branży energetycznej.

Działalność Grupy PGE jest oparta na łączeniu rozwoju ekonomicznego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, dlatego poprzez organizację Dnia Otwartego PGE Energia Ciepła chce być blisko mieszkańców i dzielić się wiedzą na temat produkcji ciepła i energii, a także rozwiązań technologicznych przyczyniających się do lepszej jakości powietrza w mieście.

Dni Otwarte w elektrowniach i elektrociepłowniach PGE otrzymały wyróżnienie w raporcie FOB „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”.

Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów na www.pgeenergiaciepla.pl

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

PGE Energia Ciepła w Krakowie: Krakowska elektrociepłownia zlokalizowana przy ul. Ciepłowniczej 1 jest jednym z oddziałów Spółki PGE Energia Ciepła. W Krakowie znajduje się również m. in. Centrum Usług Wspólnych, które świadczy wysokiej klasy usługi  w obszarze zakupów, finansów, IT, zasobów ludzkich i administracji  dla wszystkich spółek i oddziałów PGE Energia Ciepła. W Krakowie jest również Departament Badań i Rozwoju, którego zadaniem jest opracowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi w obszarze wytwarzania energii elektrycznej i ciepła; dystrybucji ciepła oraz odnawialnych źródeł energii w procesie wytwarzania ciepła. Działania badawczo-rozwojowe realizowane są we współpracy z instytucjami naukowymi na terenie całej Polski. PGE Energia Ciepła w Krakowie zatrudnia ok. 700 pracowników, jest lokalnym partnerem programu „Ciepło dla Krakowa”, Mecenasem Kultury i Filantropem Miasta Krakowa.