Coca-Cola partnerem Wianków. Kto zagra?

U stóp Wawelu przy ulicy Powiśle na Scenie Coca-Cola zaprezentują się zarówno artyści, których twórczość jest dobrze znana wśród fanów polskiej muzyki, jak i debiutanci. Ten drugi obóz reprezentują wokalistka Joanna Longić oraz kompozytorka i pianistka Hania Rani, które wspólnie tworzą duet tęskno. Pierwszy album jednego z najciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej, zatytułowany Mi, zebrał znakomite recenzje i znalazł się w wielu rocznych zestawieniach najlepszych płyt. Fisz Emade Tworzywo oraz Mela Koteluk to marki przyciągające tłumy – ich alternatywna twórczość zdobywa wiele nagród oraz uznanie nie tylko wśród muzycznych krytyków, ale przede wszystkim wśród słuchaczy. Na Scenie Coca-Cola będzie można zobaczyć również Barbarę Wrońską, nominowaną do Fryderyków 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za krążek Dom z ognia. Materiał z nowej płyty Co przyjdzie? zaprezentuje Misia Furtak, laureatka Paszportu „Polityki”, Fryderyka oraz Nagrody Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, znana m.in. z międzynarodowego zespołu très.b oraz współpracy z Wojtkiem Mazolewskim.


Unsound Silent Disco

W ramach tegorocznych Wianków festiwal Unsound i Krakowskie Biuro Festiwalowe ponownie łączą siły, by zaprosić na wyjątkowe Silent Disco. Letnie przesilenie świętować będziemy na Rynku Głównym przy dźwiękach granych przez didżejów z Europy i Polski. Wstęp jest wolny, choć liczba słuchawek ograniczona. Teki Latex jest wyjątkowo barwną postacią na paryskiej scenie klubowej. To wirtuoz konsolety i didżej, który z niesamowitym polotem jest w stanie połączyć ze sobą niemal wszystko – przeboje lat 80. i 90., italo disco, hip hop, house oraz niszowe gatunki muzyki basowej. Anz to z kolei reprezentantka Manchesteru, didżejka i producentka, która porusza się ze zwinnością między różnymi gatunkami, łącząc brytyjskie brzmienia, breaki, funky, electro i muzykę z gett z własnymi numerami utrzymanymi w eklektycznej stylistyce. Przed występami gości z zagranicy publiczność rozgrzeją Dtekk i Rusałka. Pierwszy to dyrektor festiwalu Up to Date, znany jako jeden z najlepszych didżejów techno w Polsce – jego torba z płytami jest pełna niespodzianek. Drugi to kurator Unsoundu i założyciel imprezy Tańce oraz wielbiciel nietypowych remiksów przebojów muzyki pop.

Noc Klubowa

Tradycyjnie po plenerowych wydarzeniach Wianki – Święto Muzyki przeniosą się do klimatycznych krakowskich wnętrz w ramach Nocy Klubowej, odbywającej się w tym roku w sześciu lokalizacjach. W HEVRE na ul. Meiselsa wystąpią: AA+, Jan Rostworowski a.k.a Fonix & Karolina Bik, Jah Bass oraz Bakblivv. W klubie Szpitalna 1 swoje sety zaprezentują: Pillangó, Vagary b2b Meke (Dazed Bros), Janurz, Ludwig A.F. Röhrscheid i Technopatia. W Forum Przestrzenie zagrają z kolei The Afronauts, Kaj’t i Dj Łapsky, a w Strefie Raraszek oraz Piotr i Bogumiła Zgorzelscy. Kolejne miejsca objęte gorączką Klubowej Nocy to: Prozak 2.0, gdzie zagrają koka night w/Małolat + Bubblegun + Jack, vonda7, disco oraz vi & re:silence, Pasaż // Kino Pasaż, gdzie wystąpią Sept /Voxnox rec./WWA, Kuba Château /WodaWater, Not So Pro /Pasaz, Cezeten, DZMK, Kowa /Tch_nt, Sqbi /Pasaz, a także Pasaż // Ogródek Pasaż, z takimi artystami, jak Dazed Bros, Blezz, Outta_8, Filet oraz PeeTee S.

Wianki – Święto Muzyki to pasmo koncertów, które od sześciu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Jest to impreza nawiązująca formułą do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Krakowskie Wianki nie tylko prezentują muzykę w wielu zakątkach miasta, ale też po raz kolejny stawiają na różnorodność artystów – odzwierciedlającą aktualny stan polskiej sceny. Na trzech scenach wystąpią przedstawiciele czołówki polskiej sceny muzycznej. Ich artystyczne dokonania będziemy mogli usłyszeć na Rynku Głównym, Powiślu oraz przed Nowohuckim Centrum Kultury. Dodatkowo, na rogu ulic Józefa i Wąskiej na Kazimierzu, Mała Orkiestra Dancingowa zaprosi nas na potańcówkę inaugurującą Festiwal Kultury Żydowskiej.

Organizatorami Wianków – Święta Muzyki są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Informacje o artystach i scenach dostępne są na stronie wianki.krakow.pl oraz na Facebooku: facebook.com/Wianki.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności