Chciał zaimponować dziewczynie i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 110 kilometrów

Chciał zaimponować dziewczynie i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 110 kilometrów

Nieodpowiedzialnością wykazał się 19-letni kierowca Seata,  mieszkaniec gminy Olkusz, który wczoraj (17.06.19r.) nie zatrzymał się do kontroli drogowej i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna wiózł niepełnoletnią pasażerkę i chciał zaimponować jej brawurową jazdą. 

Kierowca Seata w Sienicznie koło Olkusza pędził drogą krajową nr 94 z prędkością 160 km na godzinę. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km na godzinę. Ponadto mężczyzna  nie zatrzymał się do kontroli drogowej,  mimo że policjanci wydali mu wyraźne polecenie do zatrzymania się. Widząc, jak  kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci  udali się za nim w pościg. Po kilkuset metrach 19-latek stracił panowanie nad  pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Okazało się, że mężczyzna nie podróżował sam, jechał z 17-letnią koleżanką. Jak tłumaczył swoje zachowanie kierowca? Jechał tak szybko… bo  chciał zaimponować dziewczynie. Na szczęście żadne z nich nie poniosło obrażeń.  Brawurowa jazda 19-latka zakończyła się sporządzeniem przez policjantów wniosku do sądu i zatrzymaniem mu prawa jazdy. Z kolei nieletnia dziewczyna została przekazana pod opiekę matki.

Bezmyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownice samochodów i przekraczają prędkość, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, nie tylko tracą uprawnienia, czy kończą swoją jazdę w rowie lub na przydrożnym drzewie,  mogą również stracić  życie. Często są  sprawcami tragicznych wypadków, w których cierpią zupełnie niewinne osoby. Aby zapobiec takim szachowaniom na drodze, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą działania „Prędkość”. Głównym celem tych akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.Wczoraj od wczesnych godzin porannych 12 policjantów sprawdzało prędkość, z jaką poruszali się kierujący,  wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Mundurowi skontrolowali 80 pojazdów, z czego  aż 73 kierujących przekroczyło prędkość.   

 Olkuscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

Fot. Policja