Chciał wyłudzać telefony na fałszywy dowód osobisty. 19-latek usłyszał zarzuty

Chciał wyłudzać telefony na fałszywy dowód osobisty. 19-latek usłyszał zarzuty

Skawińscy policjanci zatrzymali 19-latka, który próbował wyłudzić telefon komórkowy na podrobiony dowód osobisty. Za to oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.                          

Do zdarzenia doszło 30 maja br. w Skawinie. Do jednego z salonów komórkowych wszedł młody mężczyzna, który chciał zawrzeć umowę o świadczenie usług mobilnych i uzyskać przy tym telefon komórkowy. W tym celu przedłożył dokument tożsamości oraz zaświadczenie o zatrudnieniu. Dowód osobisty od razu wzbudził podejrzenie pracownicy salonu, więc poleciła klientowi wrócić za 10 minut i w tym czasie o zdarzeniu powiadomiła Policję.

Policjanci niezwłocznie przybyli na miejsce i czekali na mężczyznę. Gdy wrócił do salonu na widok mundurowych odwrócił się i zbiegł. Policjanci pobiegli za nim i zatrzymali go. Oszustem okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Zabierzów. Chłopak przyznał, że rzeczywiście posłużył się podrobionym dowodem osobistym, który zakupił na jednym z portali internetowych, właśnie po to, aby wyłudziać telefony komórkowe. Ponadto śledczy ustalili, że zaświadczenie o zatrudnieniu, którym posłużył się 19-latek również było podrobione oraz że usiłował wyłudzić telefon także w innym salonie komórkowym w Skawinie.

Następnego dnia 19-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania dokonania oszustwa za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku