Agresja drogowa na autostradzie A4. Pijany kierowca stawiał opór i był agresywny w stosunku do policjantów

Agresja drogowa na autostradzie A4. Pijany kierowca stawiał opór i był agresywny w stosunku do policjantów

W dniu 16.06.2019 roku około godziny 9:30 do Dyżurnego Komisariatu Autostradowy Policji w Krakowie wpłynęła informacja o jadącym autostradą A4 od Rzeszowa w kierunku Katowic pojeździe ciężarowym, którego kierujący porusza się slalomem i może kierować w stanie nietrzeźwości.

Policjanci będąc za węzłem Bieżanów zauważyli pojazd Renault wraz z naczepą poruszający się środkowym pasem ruchu. Kierujący nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i poruszał się slalomem. Z uwagi na powyższe została podjęta próba zatrzymania kierującego do kontroli drogowej – w chwili zatrzymania kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz błyskowe.

Po pewnym czasie udało się zatrzymać pojazd do kontroli drogowej na pasie awaryjnym. Jak okazało się kierującym okazał się być obywatel Ukrainy, który tuż po zatrzymaniu stawiał opór i był agresywny w stosunku do policjantów.

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,38 mg/l ( prawie 3 promile ). Ukraińcowi zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zespół pojazdów został odholowany z autostrady i zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyzna został zatrzymany.

Info KAP