35-latek okradł stację benzynową. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

35-latek okradł stację benzynową. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Policjanci ze Słomnik zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do stacji benzynowej. Straty wyceniono na kwotę 3.600 zł. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do włamania na stację benzynową na terenie gminy Słomniki doszło w nocy z 22 na 23 czerwca br. Sprawca poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza budynku, skąd ukradł pieniądze w kwocie przeszło 1.100 złotych, kilka butelek wódki oraz kilkadziesiąt paczek papierosów. Starty powstałe w wyniku tego przestępstwa pokrzywdzony wycenił na kwotę bliską 3.600 zł.

Dzięki podjętym przez śledczych z Komisariatu Policji w Słomnikach działaniom, w tym pozyskanym informacjom oraz analizie monitoringu, udało się namierzyć złodzieja. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Słomniki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli skradziony łup. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj podejrzany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem (art. 279 par. 1 kk) oraz zniszczenia mienia (art. 288 par. 1 kk). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku