Złodzieje grasowali na Prądniku Czerwonym

Złodzieje grasowali na Prądniku Czerwonym

Pod koniec kwietnia w rejonie Prądnika Czerwonego nieznani sprawcy włamali się do podziemnego parkingu znajdującego się w jednym z tamtejszych bloków. Włamywacze pokonali główne drzwi wjazdowe, a następnie jeden z nich wjechał do środka swoim autem. Wspólnie zabrali 2 komplety felg samochodowych, po czym jeden z nich szybko odjechał, natomiast drugi postanowił skorzystać z okazji i ukraść jeszcze stojący na miejscu postojowym rower. Wsiadł na jednoślad i podobnie jak jego znajomy przez nikogo niezauważony wyjechał z podziemnego parkingu. 


Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Krakowie, którzy zajmowali się tą sprawą, namierzyli 7 maja na terenie miasta pojazd wykorzystywany przez sprawców. Samochodem przemieszczali się obaj typowani mężczyźni. Policjanci przystąpili do ich zatrzymania. Jedne z podejrzanych podjął nieudaną próbę ucieczki, jednak został obezwładniony. 


Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa w wieku 45 oraz 44 lat. Łączna wartość wycenionych strat sięga sumy ponad 3000 zł. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem (za co grozi im kara pozbawienia wolności na okres od roku do lat 10) i przyznali się do opisanego przestępstwa

Foto. poglądowe Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ