Zbigniew Wodecki – zapraszamy na wystawę fotografii

Zbigniew Wodecki – zapraszamy na wystawę fotografii

Serdecznie zapraszamy na wystawę Zbigniew Wodecki – wystawa fotografii w ramach programu Muzyczne horyzonty- wydarzenia poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu.

 Fotografie zaprezentowane podczas wystawy przedstawiają ważne chwile z życia muzyka i artysty, który swoją postawą i twórczością zdobył sympatię wielu Polaków. Występy i kontakty z publicznością sprawiały mu dużą przyjemność, o czym pamiętają jego fani do dzisiaj. 

Zbigniew Wodecki był osobą, która starała się doceniać każdą z chwil w swoim życiu. Podczas wywiadu dla magazynu „Zwierciadło” (1/1935, styczeń 2008) na pytanie, co robić, żeby dobrze się bawić, powiedział: 
„Co robić? Uświadomić sobie, że jutra może już nie będzie. Nauczyć się żyć chwilą, która jest. To znaczy przyjąć, że wszystko to, co było, to było, ale już tego nie ma, a to co będzie, tak naprawdę nie musi się zdarzyć. A więc bawić się tak, jakby to był ostatni dzień naszego życia. Taka postawa dotyczy zresztą nie tylko zabawy. To ideał życia w ogóle”. 

Wernisaż wystawy: 6 maja, poniedziałek, 18:00 
Sala z Widokiem, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Podczas wernisażu zaśpiewa Lidia Jazgar, która przed laty wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim wykonała utwór „Jesień przyszła ojej”.

Wystawa czynna do 31 maja, dni powszednie, 10:00 – 19:00

Wstęp bezpłatny