Zbigniew Wodecki patronem krakowskiego przedszkola

Zbigniew Wodecki patronem krakowskiego przedszkola

Krakowski piosenkarz i kompozytor Zbigniew Wodecki, artysta, który łączy pokolenia, zostanie patronem Samorządowego Przedszkola nr 41 przy ul. doktora Józefa Babińskiego. W czwartek, 30 maja w placówce odbędzie się oficjalna uroczystość nadania imienia, podczas której o artystyczną oprawę zadbają same przedszkolaki. Mottem będą słowa artysty: „Szczęście jest we mnie”.

Zbigniew Wodecki był artystą wszechstronnym: instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem, skrzypkiem, sam lubił siebie nazywać „śpiewającym muzykiem”. Posiadał niezwykłą charyzmę, która sprawiała, że słuchacze go uwielbiali, a jego występy przyciągały tłumy. Jednocześnie potrafił nawiązać bliski, intymny kontakt z publicznością, w czym niewątpliwie pomagały mu ujmująca skromność, pogoda ducha i wyjątkowe poczucie humoru. I tym wszystkim umiał się dzielić.

Tak wybitnego muzyka wspomina społeczność samorządowego przedszkola nr 41. Z wnioskiem, by placówce nadano imię Zbigniewa Wodeckiego, wystąpiły rada pedagogiczna i rada rodziców. W marcu, zgodnie ze stosowną procedurą, uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa. Nauczyciele i rodzice cieszą się, że to właśnie ten artysta patronować będzie pracy pedagogicznej z dziećmi, odrywaniu talentów i pobudzaniu do kreatywności.

30 maja o godz. 10.00 w przedszkolu rozpocznie się uroczysta gala, podczas której odsłonięta zostanie także tablica upamiętniająca Zbigniewa Wodeckiego (22 maja minęła druga rocznica śmierci muzyka). Przedszkolaki zaprezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Dzielnicy X Swoszowice.

Fot. Wikipedia

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku