Warsztaty w „Żeromskim”: jak pielęgnować noworodka?

Warsztaty w „Żeromskim”: jak pielęgnować noworodka?

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zaprasza panie, które niebawem zostaną matkami, na warsztaty edukacyjne na temat handlingu, czyli pielęgnacji noworodka. Odbędą się one w środę, 15 maja, o godz. 17.30 w Teatrze Ludowym na os. Teatralnym 34 (scena Stolarnia).

Fizjoterapeuci, pielęgniarki i położne nie tylko opowiedzą, ale też pokażą sposoby prawidłowego chwytu, unoszenia dziecka z podłoża, wózka czy nosidełka, właściwego ułożenia dziecka podczas karmienia, stymulacji do odbicia oraz przewijania.

Fizjoterapeuta za pomocą specjalnej lalki poinstruuje też uczestników spotkania, jak prawidłowo poprzez codzienne czynności pielęgnacyjne dbać o to, aby dziecko w odpowiedni sposób doświadczało swojego ciała, ciała rodzica jak i otaczającego je środowiska. Nie zabraknie m.in. także tematu o diecie dla karmiących matek i małego poczęstunku.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 12 622 92 47 lub mailowo: agorska@zeromski-szpital.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a wstęp bezpłatny.