Trwa budowa szkoły i przedszkola na os. Gotyk

Trwa budowa szkoły i przedszkola na os. Gotyk

Na osiedlu Gotyk trwa budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego. Prace przebiegają bez problemów – już niebawem rozpocznie się montaż dachu. W placówce przy ul. Meiera będzie miejsce dla 500 dzieci: 100 przedszkolaków i 400 uczniów szkoły podstawowej. Za realizację zadania odpowiedzialny jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

W ciągu ośmiu miesięcy od rozpoczęcia inwestycji wykonawca – PB Dombud SA z Katowic – zrealizował prace fundamentowe, a także ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Obecnie przygotowuje strop nad ostatnią kondygnacją, a w czerwcu ma się rozpocząć montaż zadaszenia. Prowadzone są też prace związane z rozprowadzaniem instalacji.

Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Gotyk będzie nowoczesną, w pełni wyposażoną placówką edukacyjną dla przedszkolaków i uczniów nauczania podstawowego. Budynek będzie się składał z czterech kondygnacji, w tym jednej podziemnej.

Do dyspozycji maluchów będzie w sumie pięć sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczną, chemiczną, fizyczną, plastyczną, komputerową. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych. Dla uczniów szkoły podstawowej do dyspozycji będzie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 x 30 m. Przedszkolaki będą mogły korzystać z placu zabaw z mini amfiteatrem.

W placówce przewidziano też zespół kuchenny do przygotowywania świeżych posiłków dla dzieci z maluchów i uczniów podstawówki.

Warto wiedzieć, że na dachu kompleksu edukacyjnego zostanie zamontowany zespół paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu mniejsze będą rachunki za prąd.

Wartość kontraktu to 29,5 mln zł. Zgodnie z umową z wykonawcą, realizacja inwestycji ma się zakończyć do 2021 roku. Jest jednak szansa, że placówka zostanie udostępniona już w przyszłym roku.

Źródło UMK/fot. ZIM