Trasa łagiewnicka. 6 maja rozpocznie się kolejny etap prac

Trasa łagiewnicka. 6 maja rozpocznie się kolejny etap prac

6 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską.

Obecnie w ciągu ul. Rostworowskiego prowadzone są przekładki mediów (gaz, wodociąg). Będą one realizowane w kilku etapach, by ograniczyć utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ul. Kobierzyńską. Prace te będą trwały do długiego weekendy majowego.

6 maja rozpoczną się główne prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską. W tym etapie ulice Pszczelna i Rostworowskiego będą wyłączone z ruchu, zaś na ul. Kobierzyńskiej zostaną zlikwidowane relacje skrętne.

– Na skrzyżowaniu Rostworowskiego-Kobierzyńska zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i ruch będzie odbywał się na wprost, z wyłączeniem relacji skrętnych. Dla podróżujących ul. Kobierzyńską oznacza to upłynnienie przejazdu – informuje Krzysztof Migdał, Członek Zarządu Trasy Łagiewnickiej SA.

Również 6 maja wykonawca rozpocznie prace w rejonie między ulicami Zbrojarzy i Falowej. Oznacza to, że fragment ulicy Zbrojarzy oraz cała ulica Falowa zostaną wyłączone z ruchu.

– Po wybudowaniu Trasy, mieszkańcy zyskają przestrzeń rekreacyjną, gdyż w tym obszarze nowa ulica będzie prowadzona w tunelu, nad którym znajdą się boiska, place zabaw i zieleń – mówi Mariusz Piątkowski, Prezes Trasy Łagiewnickiej SA.

Źródło ZDMK/Trasa Łagiewnicka